Cenne kruszce, półszlachetne kamienie i zupełnie pospolite materiały w jubilerstwie. Hasłowe omówienie

Złoto od wieków jest miarą bogactwa i wysokiej pozycji. Pojawia się ono w licznych podaniach, baśniach i innych opowiastkach, a i historycy mogliby z pewnością przytoczyć nie mniej przykładów ilustrujących sformułowaną na wstępie tezę.
Kolorowe kamienie szlachetne
Wprowadził: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Im trudniej znaleźć określony kruszec, tym jest on cenniejszy. A złoto nawet w dzisiejszych czasach nie jest wydobywane w wielkich ilościach. Dlatego wszelkie rzeczy wykonane z takiego kruszcu w dalszym ciągu mają sporą wartość.

Więcej treści

Srebrne pierścionki, klipsy czy kolie - dodatki uświetniające każdy ubiór.

srebro i dodatki
Wprowadził: POMADA FASHION OFFICE
Źródło: POMADA FASHION OFFICE
Obecnie ludzie zwracają wielką atencję na wygląd. Moda jest dla nich bardzo istotna i powszednie stylizacje zawierają w sobie wiele szczegółów prezentowanych na pokazach mody.


O wyjątkowej mocy kamieni szlachetnych mocno przekonani są pasjonaci wróżbiarstwa. Zresztą nie jedynie oni, bowiem przecież któż, nawet z czystej ciekawości, nie czyta horoskopów. Już od czasów średniowiecza przypisywano kamieniom magiczne moce. Zielony oliwin ma podobno chronić człowieka przed różnymi chorobami, a bordowy jaspis uspokajać skołatane nerwy.

Czy uważasz, że odnajdziesz konieczne informacje w odniesieniu do omawianego tematu? Oczywiście, że tak - przejdź do witryny (http://kodak.wroclaw.pl/) i kliknij w odnośnik tutaj.

Aby jednak doświadczyć na własnej skórze dobroczynną moc, trzeba obowiązkowo nosić kamień przy sobie, rzecz jasna najlepiej w formie ładnej biżuterii. Naszyjniki bądź bransoletki stały się zresztą niezastąpionym dodatkiem do modnego, tak damskiego, jak i męskiego odzienia.

Obecnie złoto praktycznie nie jest tworzywem, z którego przeważnie powstaje biżuteria dla kobiet. Dwudziestolatki o wiele częściej zamawiają srebrne łańcuszki czy wisiorki. Natomiast złota biżuteria (sprawdź: hurtownia biżuterii złotej) jest tak naprawdę zarezerwowana na szczególne okazje. Małżonkowie noszą złote obrączki, a złote krzyżyki są wręczane przykładowo jako podarek z okazji komunii. Na w pierwszym paragrafie już wspomnieliśmy, że złoto pozostaje naprawdę cennym kruszcem, z tego powodu często z tego tytułu szukamy jego tańszych zamienników.

Biżuteria, jaką dzisiaj zakładają siedemnastolatki, panie w sile wieku czy seniorki niekoniecznie jest wykonana z najbardziej szlachetnych kruszców. Ogromną popularnością cieszą się także imitacje - np. stal chirurgiczna z dobrym rezultatem zastępuje srebro. Tymczasem kamienie takie jak jaspis czy oliwin w żadnym razie nie kosztują fortuny, więc przeciętna Polka ma praktycznie nieograniczony wybór. Równie dobrze można byłoby zaryzykować tezę, że dobrze oprawiony barwny kamień wygląda bardziej reprezentacyjnie aniżeli diament - przecież jeżeli ktoś nie jest jubilerem, ten z pewnością nie potrafi odróżnić cennego kamienia od tanich podróbek.
2021-05-13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.