Co noszą chrześcijanie chcąc ukazać swą wiarę?

Jest zakładany przez wiele milionów ludzi. Nawet tego typu, którzy oddalili się od wiary w Boga czy też osoby o innym niż katolickie wyznaniu. Na całym globie ceniony jest jako medalik, jaki przyczynił się do mnóstwa powrotów do wiary w Boga.


Osoby obdarowane dzięki niemu łaskami dały jemu markę cudowny medalik oraz takim mianem jest on określany na całym globie. Mamy tutaj na myśli medalik cudowny medalik Matki Boskiej, jaki powinniśmy nosić z wiarą dziecka, które bez końca ma przy sobie fotografię swojej matki. Zlecenie jego zrobienia dała sama Matka Boska podczas objawienia się Jej świętej Katarzynie Labouré w 1830 roku. W czasie takiego objawienia wspomniana święta Katarzyna otrzymała polecenie przygotowania medalika, jaki będzie dawał noszącym go (szczególnie na szyi) ludziom boże łaski. Warto także wspomnieć, że wzorzec cudownego medalika udostępniła sama Niepokalana. Pierwotnie nazwa tego medalika była inna, jednak za sprawą wielu nawróceń uzyskał on krótszą nazwę.


telefon
Wprowadził: Rodrigo Ghedin
Źródło: http://www.flickr.com


kupić


Opisywany medalik posiada wyznaczone kształty z dwóch stron, a każdy z zamieszczonych na nim elementów posiada swoją symbolikę. Na medaliku widoczna jest Maryja z rękoma rozłożonymi. Palce Matki Boskiej są ozdobione pierścieniami, z jakich rozchodzą się promienie znaczące obfite łaski udzielane osobom, które o nie proszą. Druga strona medalika nie posiada wizerunków żadnych ludzi, a jego znaczenie i wymowa opiera się wyłącznie na znakach. Warto wspomnieć, że wielkim popularyzatorem cudownego medalika był św. Maksymilian Kolbe. W dużej mierze to akurat pośrednio dzięki Niemu dziś jest on wielokrotnie rozdawany w czasie mszy świętych.


Więcej treści

Cóż na siebie założyć w ten jeden niezwykły wieczór, którym jest bal przedmaturalny?

Wiosna w wydaniu Gatty
Wprowadził: Gatta
Źródło: Gatta
Kiedy nadchodzi bal przedmaturalny, dowolna panienka widzi dużo sukienek, żeby wybrać na swoją osobę tę najlepszą. Dziś już nie ma przymusu wkładać czarnej spódnicy oraz białej bluzeczki.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.