Co to jest podwiązka, w jakim czasie się ją zakłada i co znaczy w dniu wesela?

Są różne części garderoby kobiecej. Mogą to zostać np. rajstopy, jakieś chusty lub berety. Jest jeden taki element, jaki nakłada się w dzień ślubu i symbolizuje on zgodność i szczęście nowożeńców.
Poczytaj niniejszy tekst, a poznasz co to jest.


Ten element garderoby to podwiązka. Ubiera się ją w dzień wesela na lewe udo i winna być ona niebieska. Ma ona gwarantować młodej parze powodzenie oraz zgodność w małżeństwie. Jeśli jest ona w kolorze niebieskim, to ma to zapewnić lojalność wybranka na kolejne lata. Panuje także zabobon, że dla dziewczyny ma zostać kupiona ona poprzez świadka. Przesądem ślubnym jest również to, iż na weselu trzeba posiadać coś pożyczonego. Obecnie jest ona uznawana już chyba jako antyk historii. Jednak żadna niewiasta nie wyobraża sobie ślubu bez tego elementu bielizny.


podwiązka
Wprowadził: adidas
Źródło: adidas


Podwiązka może być koronkowa, z kokardką oraz do kupienia w wielu kolorach nie wyłącznie w niebieskim. Ma rozciągliwą gumkę, która pozwala utrzymać ją na swoim miejscu oraz zapobiega jej przemieszczaniu się. Każda weselna podwiązka jest wykonana z najlepszej klasy surowców oraz jeszcze długo po zabawie okaże się pamiątką z tego dnia. I miej na uwadze, że ten element garderoby ma być zdjęty przez Twego wybranka bez wykorzystania dłoni. Nie tylko jednak na mariaż ubiera się podwiązkę. Ponadto na studniówkę jest ona także konieczna.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.