Co w ogóle znaczy niby określenie "zadbany mężczyzna"?

Mówi się, że zasadniczo polscy faceci nie dbają o własną prezencję, są dosyć zaniedbanymi ludźmi. Ileż w owym twierdzeniu prawy, a ile tylko kompleksów? Jakby nie patrzeć jakoś się nie wydaje, iż aż tak bardzo odstajemy od światowej średniej - a zresztą to nie jest takie istotne.


mężczyzna
Wprowadził: James Willamor
Źródło: http://www.flickr.com
Ważniejsze to, aby próbować powiększać średnią, być bardziej zadbanym człowiekiem. Kto zwłaszcza powinien zadbać o własną aparycję? Kawaler, który na dodatek nie ma w tym momencie dziewczyny. Ludzie są ogólnie tymi istotami, które zwracają ogromną uwagę na wygląd. Geny są wielce ważne - a więc pewnych aspektów swojego wyglądu i tak nie damy rady poprawić, lecz zachowanie zasad higieny, modny styl ubierania się, solidne kosmetyki jak zdecydowanie nie są daleko poza naszym zasięgiem! Zadbajmy o siebie, na miarę własnych możliwości i upodobań, a pewnie będziemy atrakcyjniejsi. Zostało udowodnione, że atrakcyjni ludzie są zamożniejsi, mają bardziej interesujące życie.

Raduje serce, iż wreszcie przedstawiciele każdej grupy społecznej dbają o siebie, nie jest już to nic niecodziennego, może nawet nieco wstydliwego. Jakby nie patrzeć mężczyzna, który przy ludziach przyznawał się do interesowania się modą - jeszcze przed kilkoma laty to byłoby w niektórych kręgach kontrowersyjne! A więc jaki powinien być tak naprawdę zadbany mężczyzna? Dobry ubiór to coś najważniejszego, ciężko nie zauważyć, że eleganckie spodnie albo garniak są w stanie zdziałać niemalże cuda. Choć nawet najwspanialsze ubrania, drogie kosmetyki, najbardziej znany fryzjer (ostrzenie nożyczek warszawa) nie spowodują, iż będziemy elegantami jeśli nie docenimy dbania o higienę. Codzienna kąpiel, dbanie o uzębienie czy zadbanie o owłosienie (np. z ) są tym czymś o co należy dbać, umiejętnie.

Wiele porad można w sumie napisać na wszelkie kwestie dot. higieny, lecz być może poruszmy kwestię łupieżu na głowie. Jest to poważny problem - nawet kupno porządnego przeciwłupieżowego szamponu nie zawsze daje prawdziwe ukojenie. Jednak trudno funkcjonować przez długi czas z łupieżem, ponieważ jest irytujący, do tego widzialny przez inne osoby. Trzeba porozglądać się za antyłupieżowymi preparatami, które wiele dają. Chociaż pewnie najlepszym rozwiązaniem w przypadku walczenia z łupieżem jest wizyta u dermatologa.
2020-08-01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.