Co wlicza się w ramy czynności fachowca ds. zakupów?

Duża część pracujących osób w dni powszednie nie ma czasu na czasochłonne "wycieczki" do hipermarketów. Takie rzeczy można by załatwić przykładowo w sobotę. Dotyczy to jednak przeważnie produktów żywnościowych, tego typu towary jak chemia gospodarcza czy też pojazdy nabywamy znacznie rzadziej.


Należałoby tu wspomnieć, że robienie nabytków w pierwszy dzień tygodnia jest kwestią nieco kontrowersyjną.


W związku z tym funkcjonuje pod tym względem pewne utrudnienie. W praktyce w ten dzień mogłyby być czynne wyłącznie punkty, jakie są prowadzone przez swych właścicieli. Szczęśliwie aktualnie wiele towarów moglibyśmy kupować przez internet. Istnieją w tamtym miejscu specjalistyczne "porównywarki" cen, dzięki jakim możemy szybko dowiedzieć się, w którym markecie obowiązują najniższe stawki. Powszechnie rzecz ujmując, dla większości sklepów tego typu forma sprzedaży jest o tyle bardziej korzystna, że nie wymaga drogiego utrzymywania sklepu standardowego. Ta forma dokonywania nabytków jest dla nabywcy tak wygodna między innymi z tego powodu, że asortyment będzie przywieziony wprost do naszego domu. Poza tym posiadamy prawo zwrócić go w czasie 14 dni.


ciąża
Wprowadził: Mario Emiliano Fernandez
Źródło: http://www.flickr.com


Ciekawostką dla co poniektórych ludzi mógłby okazać się fakt, że istnieje zawód o nazwie specjalista do spraw zakupów. Jest on zatrudniany przeważnie przez wielkie korporacje, w jakich taka osoba odpowiada między innymi za pozyskiwanie ofert, cykliczne zakupy koniecznych artykułów, monitorowanie prawidłowej realizacji zamówień czy też optymalizację procesu zakupowego.


Więcej treści

Jak zakupić idealną biżuterię dla swojej dziewczyny?

kolczyki pozłacane
Wprowadził: Natalia Jaroszewska
Źródło: Natalia Jaroszewska
Wielu mężczyzn uważa, iż kupienie damie biżuterii, jaka jej się spodoba, jest dość trudne. Jest to jednak przekonanie błędne.


Do punktu sprzedaży precjozów najlepiej się wybrać należycie przygotowanym, wiedząc chociaż, czego mniej więcej poszukujesz.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.