Czy jesteś nieświadomie niewolnikiem sklepowych wystaw? - zobacz, jak zawsze zachować styl

Wielu ludzi podąża za modą nie biorąc pod uwagę, że często taka postawa wiąże się z tym, że przestajemy być sobą, a zaczynamy wręcz z automatu naśladować innych. Nie warto popadać w taką skrajność, stąd też na początku naszej przygody z modą dobrze jest pomyśleć nad tym, kim jesteśmy i co poprzez swoje ubranie chcemy wyrazić. Ludzie często nie pamiętają o tym, że nasz ubiór pośrednio wyraża nas samych. To nasza wizytówka, którą obieramy i za pomocą której przekazujmy ludziom, np. to że pracujemy w biurze, albo chodzimy jeszcze do szkoły.
Takie niewerbalne sygnały przekazujemy i sami odbieramy je od innych nawet o tym nie myśląc. Artysta ubrany w nietuzinkowy sposób, prezes banku w garniturze, urzędniczka w wyprasowanej spódnicy, obuwie damskie Vans na nogach licealistki… Listę można wydłużać i wydłużać, gdyż charakterystyczne przymioty ubioru widoczne są non stop w rozmaitych zestawieniach. Grunt więc to odnaleźć w całej tej otoczce siebie i wiedzieć, co chce się pokazać światu poprzez to, co się nosi. Nie bądźmy niewolnikami mody i podczas, gdy inni noszą trzewiki załóżmy tenisówki Poznań, jeżeli czujemy, że to właśnie one lepiej nam odpowiadają.
trampki
Źródło: pixabay.com


Więcej treści

W jaki sposób bezpiecznie kupować w Internecie?

Sklep internetowy
Wprowadził: Murat Ertürk
Źródło: http://www.flickr.com
Wykonywanie zakupów w Sieci to bardzo fascynująca forma kupowania, jednak korzystając z zakupów online, należałoby zachować jakąś ostrożność. Zakupy w Necie są wprawdzie przyjemne, bezproblemowe i rychłe, a asortyment w wielu przypadkach jest bardzo intrygujący, chociaż mogą nieść za sobą też pewne zagrożenia.


Warto również zwrócić uwagę na to, co kupujemy odwiedzając sklepy w centrach handlowych. Może okazać się, że jesteśmy nieświadomie niewolnikami sklepowych wystaw? Bardzo znanym zjawiskiem jest bowiem sytuacja, w której to zaczynamy zdawać sobie sprawę, iż zakupiliśmy coś, co w praktyce nie jest nam potrzebne - tenisówki z Poznania. Setki bluzek zalegających w szafach jest dowodem… skądś musieliśmy je wziąć… Nie dajmy się oszukać sklepowym wystawom, gdyż te zawsze kusiły i kusić będą. Pamiętajmy, że bielizna (sklep z biustonoszami) ciążowa Gdańsk przyda nam się tylko, gdy spodziewamy się dziecka, z kolei kurtki damskie zimowe pewnie będą częściej przychodziły nam do głowy podczas robienia zakupów na zimę.


Jeśli już zdecydujemy się na jakiś produkt, to pamiętajmy, by upewnić się, iż jest on zrobiony z najwyższej jakości tworzyw. Dobre wykończenie i gwarancja jakości to coś, co powinniśmy brać pod uwagę w pierwszej kolejności - . Nasze zakupy powinny być dla nas czymś ekscytującym, jako że to one otwierają drzwi do świata mody, zatem pamiętajmy, by zawsze jak najlepiej przyjrzeć się temu, co planujemy kupić.
2022-12-08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.