Czy obóz dla młodzieży może oderwać dziecko od kanapy?

Wakacje letnie to okres wyczekiwany przez nastolatków, a trudny dla rodziców. Z jakiego powodu? To, co cieszy młodych ludzi, jest kłopotem dla dorosłych. Wiele wolnego czasu powinno się przecież jakoś zorganizować, aby nastolatek się nie zanudził, nie wpadał na wiele dziwnych pomysłów, a także miał co wspominać.
Na pewno warto zapoznać się z propozycją obozów letnich stworzonych dla młodzieży.


Oferta jest tak różnorodna, że nawet nastolatek, negujące wszystkie pomysły rodziców, powinien zainteresować się takim obozem.


Mewa nad morzem
Wprowadził: mmlolek
Źródło: http://www.flickr.com


Dlaczego? Bo na takich wyjazdach można spędzić czas na wiele sposobów. Dziecko interesuje się programowaniem? Znajdzie się obóz komputerowy. Tańczeniem? Taneczny, a nawet imprezowy. Jazdą na rolkach? Ucieszy się z obozu dla skaterów. Trudno wręcz wyliczyć wszystkie możliwości, które dają organizatorzy. To wszystko wygląda wręcz imponująco przy obozach sportowych znanych dzisiejszym czterdziestolatkom z ich młodzieżowych lat. oczywiście, takie wakacje są wciąż organizowane i chętnie wybierane przez tych młodych ludzi, którzy ponad wszystko lubią uprawiać sport. Wakacje nad wodą (np. obozy żeglarskie albo windsurfingowe) mogą pomóc w rozwijaniu wielkich pasji lub w zaszczepianiu miłości do aktywnego wypoczynku. Zapisanie swojego dziecka na jakikolwiek obóz oznacza oderwanie go od uzależniających ekranów. Wysłanie go na spędzanie czasu wśród rówieśników jest niewątpliwie dobrym pomysłem.


dziecko przy komputerze
Wprowadził: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com


Czy to wszystko może spowodować problemy? Może. Źle przygotowany obóz z niedoświadczoną kadrą jest złym rozwiązaniem. Warto zatem powierzać swoje dziecko zaufanym i sprawdzonym organizatorom. Zbyt duża „fantazja” młodzieży także bywa problemem.
Z tego powodu tak ważne jest przygotowanie opiekunów, którzy na pewno potrafią zrozumieć nastolatka, a z drugiej strony są uważni i stawiają wyraźne granice. Istotnym problemem jest niewątpliwie koszt wyjazdu. Wakacje kuba zwiedzanie takie są dość drogie. Potrafią nawet kosztować więcej niż wczasy dorosłego. Płaci się jednak za dużo szerszy pakiet usług.
2022-10-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.