O czym powinniśmy pamiętać kupując odzież wojskową?

Odzież wojskowa powinna nie tylko dobrze się prezentować, lecz przede wszystkim spełniać szereg bardzo istotnych funkcji praktycznych. W głównym stopniu musi służyć do kamuflażu (ma chronić nas przed wzrokiem przeciwnika). Dobór właściwej odzieży kamuflażowej jest również przedmiotem licznych dyskusji dla osób, które uwielbiają różnego rodzaju gry militarne. Powinniśmy zatem przekonać się, jakie kolory i wzory najlepiej posłużą nam do kamuflażu i umożliwią dobrać idealną odzież wojskową.
buty wojskowe
Wprowadził: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo ważnym zadaniem w kwestii ubrań wojskowych, jest umożliwienie nam wtopienia się w tło. Najłatwiejszą tego formą jest wykonanie ubrań z tkaniny o jednolitej barwie, która jest adekwatna do palety barw w określonej przestrzeni, w której będziemy działać. Zwykle są to ubrania w kolorach zielonych, a także khaki. Używane są przez liczne armie właściwie już od I Wojny Światowej. Niekiedy także zdarzają się komplety mundurowe o szarym zabarwieniu, granatowym czy nawet czarnym. Są one jednak najczęściej stosowane przez policję oraz oddziały specjalne, jakie nie muszą stosować kamuflażu w warunkach „przyrodniczych”.

Dzisiaj zdecydowanie częściej jednak wykorzystuje się stroje, które nie mają jednej barwy, a raczej posiadają 3-4 odcienie najbardziej odpowiadające barwie otoczenia. Dlatego też są niezwykle modne spodnie moro, kurtki oraz nakrycia głowy.


Więcej treści

Co w ogóle znaczy niby określenie "zadbany mężczyzna"?

mężczyzna
Wprowadził: James Willamor
Źródło: http://www.flickr.com
Mówi się, że generalnie polscy mężczyźni nie dbają o swój wygląd, są dosyć zaniedbanymi osobami. Ileż w owym twierdzeniu jest prawdy, a ile wyłącznie kompleksów? Bądź co bądź nie wydaje się, iż aż tak mocno odstajemy od światowej średniej - a zresztą to akurat nie jest takie ważne.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.