Czym odróżniają się spódnice od sukienek i w czym właściwie tkwi odmienność pomiędzy nimi?

Mnóstwo facetów nie umie odróżnić sukni od spódnicy. I to nawet będąc już w dojrzałym wieku. Takowe podobne również w nazewnictwie jak i w prezentowaniu się pojęcia, po prostu się im mieszają.
A to przecież takie łatwe.


sukienki
Wprowadził: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com


szal
Wprowadził: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com


Otóż sukienki to takowe odzienie, jakie po ich nałożeniu sięgają od ramion w dół, z kolei spódnice - od pasa w dół. To odzienie jest wyjątkowo często noszone na wiosnę oraz w okresie letnim, gdyż ich lżejsze wersje są bardzo lekkie, a przez to wygodne.

Jeśli masz chęć uzyskać zbliżone dane na ten temat to odkryj więcej, ponieważ odnajdziesz tutaj tylko interesujące informacje na ten wątek.

Są oczywiście bardziej uroczyste sukienki, które można śmiało nałożyć do biura. Wtenczas jednak należy zwracać baczność na tzw. dress code, zatem ustalony odgórnie sposób odziewania się w robocie. Mówi on na przykład o tym, aby sukienki nie okazały się zbyt przezroczyste oraz nie okazały się w zbytnio krzykliwych kolorach. Najlepiej oceniane są w tamtym miejscu ubrania ciemniejsze lub siwe. Naturalnie z przyjemnością bez żadnych wzorków.


tableau - ubrania
Wprowadził: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com


Należałoby także dopowiedzieć, że na jakieś oficjalne okazje również preferowane są sukienki, a nie spódniczki. Przecież nie od dziś funkcjonuje wyrażenie: suknia wieczorowa. Wszakże o wiele częściej sukienki są stosowane. Dowolna pani posiada ich w szafie sporą kolekcję, gdyż rozumie, że jej mąż niezwykle uwielbia, kiedy codziennie chodzi w odmiennej sukience. Są albowiem sukienki na cienkich ramiączkach i na szerszych. Są także takowe, jakie mają nawet krótkie rękawki.
Całość jest tutaj sprawą gustu. Szczęśliwie takie odzienie nie należy do zbytnio kosztownych, więc każda niewiasta posiada ich w szafce sporo.
2021-07-03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.