Czym okryć główkę małego dziecka?

Czapeczka, kapelusz lub chustka – to okrycia główki, jakie z reguły nabywamy dla niemowlaka. Jednakże czy na pewno wiemy, kiedy jakie okrycie głowy zakładać? Oraz na co zwracać uwagę podczas zakupów, aby dobrze dobrać czapeczki niemowlęce? Przeczytaj, kiedy czapka jest konieczna, a kiedy możemy jej dzidziusiowi nie zakładać.


Jeżeli porównasz Rozmiary głowy oseska z wielkością całego jego ciała, pewnie zauważysz, że jest ona nieproporcjonalnie duża.


Więcej treści

Bezpieczne i praktyczne ubrania dla brzdąca

gra w siatkę
Wprowadził: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy uwielbia kupować ubrania nie tylko dla własnych pociech. Powinniśmy jednakże pamiętać, że okrycie winno być przede wszystkim bezpieczne, oraz komfortowe dla brzdąca.


A jest tak dlatego, iż to właśnie głową maleństwo toruje drogę na świat. Jeszcze nie tak dawno pokutował zwyczaj, aby dzidziom do czasu skończenia 3 miesięcy życia zakładać czapkę w domu. Dziś wiemy, że nie ma takiej nieodzowności, a czasem jest to wprost szkodliwe, dlatego że dziecko leżące w czapeczce w mieszkaniu, szczególnie w nagrzanym pomieszczeniu, może się przegrzać. Możesz jednak zrobić odstępstwo i wkładać maluchowi czapeczkę po ablucji, na jakieś 30 minut – lecz tylko wtedy, kiedy kąpiecie bąka w nagrzanej toalecie, natomiast potem przenosicie do znacznie od niej chłodniejszego wnętrza (nie ma natomiast takiej potrzeby, jeśli w toalecie oraz w pokoju jest taka sama temperatura). Powinna być to jednak czapka cienka i lekka – najlepiej uszyta z bawełny, jaka przepuszcza powietrze. Czapeczka (broel.pl) powinna dobrze lgnąć do głowy, jednak nie może być zbyt ciasna, by nie ściskała głowy potomka.


wnetrza-ze-smakiem.pl/rustykalna-sypialnia-jak-z-wiejskiego-dworku
Wprowadził: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com


W trakcie werandowania czy na spacerze maluszek musi mieć opatuloną główkę.


Czym, to zależy od aury. Im zimniej, tym czapeczka winna być cieplejsza oraz szczelniej chronić uszy. Jeśli chodzi o czapki dziecięce zimowe obfity ich wybór odszukasz w necie.
2017-08-18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.