Bandany - geneza kominów

Niezbędnymi elementami garderoby noszonymi nie tylko w zimie są bez najmniejszych wątpliwości dodatki tj. szale, szaliki, chusty, apaszki, bandany czy kominy.
bandana
Źródło: Stanteks
Bandany były dawnymi laty wkładane przez francuskich proletariuszy.

Sprawdź, czy przypadnie Ci do gustu proponowana oferta (https://www.opticalove.com/pl/bunoviata). Oferujemy produkty dopasowane do indywidualnych oczekiwań. Nie czekaj i dowiedz się, jak pracujemy.

Spopularyzował je Wiktor Hugo autor „Nędzników” (dla tych co w zabieganiu zapomnieli autora jednej z najwybitniejszych powieści francuskiego Naturalizmu). Jednym z głównych bohaterów tej pozycji był paryski chuligan Gawrosz. Stąd - pewnie przez liczne adaptacje filmowe (od 1909 do 2012 aż 32) stały się te nakrycia głowy tak bardzo powszechnie użytkowane.


Więcej treści

Właściwy strój to komfort i bezpieczeństwo, dlatego warto w niego zainwestować

buty
Wprowadził: 古 天熱
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy dorosły człowiek ma świadomość tego, że wizerunek jest bardzo ważny do tego, aby odnosić sukcesy zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Nienaganny wygląd na pierwszy rzut okaz sprawia, że uchodzimy w oczach innych osób za ludzi obytych i pełnych kultury. Nie warto ryzykować utraty takiej opinii, stąd też starajmy się, by bez względu na sytuację prezentować się godnie. Nasze ubranie dużo zdradza, stąd też odzież winna być zawsze czysta i uprasowana.


Bandany wkładają aktualnie nawet już małe dzieci. Matki i opiekunki ubierają swoich Jasiów i Mareczków w dżinsy, sportowe bluzy, a pod szyją zawiązują im standardową czarną bandanę lub awangardowe kolorowe chusty często w dość jaskrawych jak na chłopięcą modę kolorach. Ostatnio modne stały się także długie szale. Nie ma tu znaczenia w jakim wieku jest urwis - może jeszcze nie mieć roczku - a podobnie jak jego starszy brat wkłada się mu bandanę. Do dyspozycji mamy, opiekunki mają wielką rzeszę wzorów. Mogą dostać nie tylko bandany kolorowe ale też z obrazkami najczęściej przedstawiającymi postacie z popularnych bajek na przykład „Pingwiny z Madagaskaru” czy też z „Kubusia Puchatka”.

Pasjonuje Cię opisywana kwestia? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury (https://www.fabrykaoptyka.pl/) pokrewnego wpisu - on również jest godny zainteresowania.szal
Wprowadził: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu
Nie tyko mali chłopcy stroją się w bandany ale także i ich troszeczkę bardziej grzeczne koleżanki, które w ten sposób chcą się upodobnić do swoich modnych matek. Zobacz kolorowe bandany. W tym dziale dziecięcych ubrań znajdujemy wzorowanie się na „dorosłych” trendach, tak więc są to również desenie czerpane z dawnych ubrań ludowych.

Rzecz jasna także dorosłe osoby decydują się na ten rodzaj dodatku, zwłaszcza wiosną. Wśród dorosłych tak samo jak u maluchów wiek czy płeć nie mają dużego znaczenia. Panu najbardziej pasuje bandana w zestawieniu ze skórzaną kataną, dopasowanych dżinsach no i rzecz jasna motoru (najlepiej Harley-Davidson i to w barwach ciemnozielonych).

Można też zobaczyć bandanę w stylizacji męskiej nieco mniej rockowej. Mężczyzna preferujący rozrywki spokojniejsze niż jazda na motorze, na świąteczny spacerek z bliskimi może sobie włożyć odpowiednią chustkę do swojej ulubionej sportowej marynarki i z pewnością będzie świetnie wyglądał kiedy wraz z równie szykowną rodziną w ramach spaceru zawita do zacisznej, małej kawiarenki na mocne aromatyczne espresso po obiedzie.
2020-02-15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.