Doceniajcie to co polskie

Od dłuższego czasu zalewa nas fala produktów made in China. Ubrania, obuwie, zabawki, sprzęt elektroniczny, nawet pluszowa owca z gór i breloczek do kluczy przedstawiający Smoka Wawelskiego nie zostały wyprodukowane w Polsce.


Mimo że ciężko w to uwierzyć, jest to brutalna prawda.


Kto nie wierzy, niech sprawdzi na szklance w której pije codziennie herbatę albo niech zerknie na t shirt z orłem, który ma na sobie. Większość rzeczy, które można kupić, zostało wyprodukowanych w Azji przez osoby niepełnoletnie lub zarabiające głodowe stawki. Pomijając ten aspekt, należy być świadomym, że w ten sposób nie przyczyniamy się do rozwoju polskich marek. Także w przypadku polskich słodyczy można zauważyć smutną prawdę. Wiele polskich firm zostało sprzedanych z rozmaitych powodów, często żeby chronić je przed bankructwem. Czy rzeczywiście nie mamy nic z czego powinniśmy być zadowoleni? - http://aimright.pl/.


t shirt z orłem
Wprowadził: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com


Na szczęście w ostatnich latach powstało wiele nowych firm wytwarzających wyroby stuprocentowo polskie. Wśród polaków zapanowała moda na kupowanie rodzimych rzeczy. Dzięki temu wyżej wspomniana koszulka z orłem, może być w całości polska. Zaczynając od nici, poprzez tkaninę, aż po logo zaprojektowane przez polskiego artystę. Zwolennicy importu jako pierwszy argument wymieniają cenę. To prawda, gdyż rzeczy z Chin czy Bangladeszu mogą być kilka razy tańsze ale jest to okupione słabą jakością albo złym traktowaniem pracownika - więcej.


Więcej treści

Praktyczna oraz modna garderoba męska na każdy dzień – czyli ewolucja w domowej szafie

moda męska
Wprowadził: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com
Męska garderoba przeszła duże zmiany w ciągu zaledwie kilku ostatnich lat. W przeszłości panowie poza strefą biznesową przywiązywali małą uwagę do wyznaczników mody koncentrując się głównie na funkcjonalności kupowanej garderoby jak i różnorodnych dodatków.


Jakość polskich produktów nie odbiega od tej zagranicznej. I mimo iż ciężko byłoby kupować jedynie to, co polskie, warto jest odkryć jakość i bogactwo rodzimych towarów.
2018-02-02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.