Dresscode – normy dotyczące ubioru obowiązujące w pracy.

Ubiór ma duże znaczenie, i to nie tylko w życiu codziennym, ale również, a być może głównie w pracy. To jak wyglądamy to nasza wizytówka, bowiem pierwsze wrażenie jest tylko jedno i trzeba sprawić, aby było ono jak najlepsze. Wielu z nas z pewnością słyszało o czymś takim jak dresscode, czyli regułach ubioru obowiązujących w miejscu, w którym wykonujemy swoje obowiązki.

Zależnie od miejsca, reguły te się różnią, wiadomo, że osoby, które są zatrudnione w banku, czy też korporacji, nie będą mogły zakładać stroju roboczego, a raczej założą elegancki strój, dzięki któremu będą wyglądać poważnie. Tego typu strój jest szalenie ważny i wymagany przez sporą ilość zatrudniających, co naturalnie, jest czasami trudne, kto bowiem chce zakładać garnitur, kiedy gorąc leje się z nieba i jedyne o czym marzymy to szorty i t-shirt? Jednakże nie ma to najmniejszego znaczenia, w pracy musimy prezentować się tak, jak wymaga nasz pracodawca. Każdy musi zastosować się się do ogólnie przyjętych reguł w przedsiębiorstwie, nie ma odstępstw od reguły. Co interesujące, na pracowników, którzy nie respektują reguł stroju, można nałożyć sankcje, zatem korzystniej jednak posłuchać pracodawcy.

kucharz przyrządzający potrawę w restauracji
Wprowadził: Your Mildura
Źródło: http://www.flickr.com
Taki dresscode jest najbardziej popularny w korporacjach, gdzie nadzwyczajnie dba się o to, aby ich pracownicy szanowali reguł dotyczących danego ubioru. Pracownicy zazwyczaj informowani są o regułach jeszcze przed rozpoczęciem wykonywania pracy, co świadczy o tym, iż reguły te są niezwykle szanowane. Warto mieć na uwadze, że dresscode nie określa tylko typu stroju, ale także jego barwę i nie jest to wymysł szefa, tylko świadczy nie tylko o profesjonalizmie całej firmy, ale również, co ważne, jest wyrazem respektu w stosunku do klienteli. Do najczęściej zabronionych rzeczy tyczących się ubioru zalicza się zakaz pokazywania pewnych partii ciała, zakazuje się również noszenia jeansów czy klapków, wszystko to w trosce o dobre imię firmy. W takich sytuacjach, często zdarza się, iż ubiór jest zakupiony przez pracodawcę, aby nie obciążać kieszeni zatrudnionych.

Więcej treści

Salony szyjące suknie ślubne lub suknie komunijne w czasie wiosennym wykonują najwięcej zleceń

Suknie ślubne, inspiracje - Anioły i Demony
Wprowadził: Anna Ciupryk / Fashion Color
Źródło: Dorota Dolińska
Dla każdej kobiety ubiór, w jakim się prezentuje ma kolosalne znaczenie. Dziewczynki, kiedy są małe śnią o byciu księżniczką i akcentują to dokładnie przez ubiór. Dlatego, jeżeli tylko pojawia się możliwość robią cokolwiek, aby prezentować się pięknie.


W niektórych środowiskach, ubiór to nie tylko kwestia prezentowania się, ale ochrony, bowiem niektóre zawody wymagają noszenia specjalnie specjalnego kostiumu, który pełni również funkcję ochronną. Do takich profesji zalicza się nie tylko te wykonywane w fabrykach, ale także kucharze, który noszą, znany wszystkim, kostium, który z pewnością mówi nam jaki zawód wykonują. Każdy przecież widząc kucharza ubranego w charakterystyczny ubiór, zaczyna go bardziej respektować i wierzy w jego talent. Dlatego też tak istotny jest taki strój w pracy, bowiem automatycznie wpływa on na psychikę przyszłego klienta.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.