Faworyt wszystkich maluchów – czyli jak ściągnąć świętego Mikołaja do przedszkola?

Maluchy nie wyobrażają sobie okresu przedświątecznego bez spotkania ze świętym Mikołajem. Jak trafimy do ulubionego świętego i w jaki sposób zorganizować spotkanie, aby było niezapomnianym przeżyciem dla dzieci? Mikołaj w przedszkolu to niezbędne wydarzenie w grudniu. Dzieci przygotowują dla niego utwory muzyczne i wierszyki, w zamian otrzymując od świętego upominki. Wbrew pozorom, spotkanie ze świętym Mikołajem łatwo przeprowadzić.


Święty Mikołaj
Wprowadził: iStock
Źródło: iStock
W pierwszej kolejności, rodzice i pracownicy przedszkola muszą przygotować podarunki dla maluchów. Dobrze, żeby były dla wszystkich identyczne, mogą zatem zawierać ulubione łakocie i uniwersalne pluszowe misie. Szukając kandydata na świętego, możemy wpisać w wyszukiwarkę internetową sekwencje „Mikołaj w przedszkolu” albo „spotkanie ze świętym Mikołajem”. Dostaniemy listę witryn internetowych przedsiębiorstw albo prywatnych osób, świadczących tego typu usługi. Dobrze jest uważnie zapoznać się z konkretną ofertą, zanim wybierzemy.

Niektórzy święci nie tylko wręczają podarki, ale również oferują wykonanie pamiątkowych zdjęć lub opowiadają maluchom o bożonarodzeniowych zwyczajach. Możemy też uznać, że któryś z rodziców albo osoba z personelu przedszkola odegra rolę świętego Mikołaja. Opłata ograniczy się wówczas do wypożyczenia typowego czerwonego kostiumu. Choć to znaczna oszczędność dla portfeli rodziców, istnieje wciąż ryzyko, że święty Mikołaj zostanie zdemaskowany…

Spotkanie ze świętym Mikołajem jest wydarzeniem oczekiwanym przez dzieci cały rok. Warto zadbać, żeby minęło w przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki mogą zaprezentować prosty program artystyczny, mówić wiersze, śpiewać piosenki, lub kremacje wrocław też przygotować krótkie przedstawienie (jak zorganizować spotkanie ze św. Mikoajem?). Pamiętajmy, że dzieci są bardzo wrażliwe. Jeśli nie chcemy doprowadzić nikogo do płaczu, zadbajmy, by każdy otrzymał taki sam prezent. Wynajmując świętego Mikołaja, sprawdźmy dokładnie jego ofertę. Być może warto wydać trochę więcej, jeśli w cenie będą także pamiątkowe zdjęcia albo zabawa? Mikołaj w przedszkolu pojawia się tylko raz w roku, zadbajmy więc, aby było to wydarzenie na miarę oczekiwań naszych przedszkolaków.
2022-05-04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.