Jak dobrać idealną muzykę na eleganckie przyjęcie weselne?

Wybór właściwej muzyki na przyjęcie weselne to niesamowicie istotna kwestia. W znacznej mierze to właśnie muzyka ma wpływ na charakter i nastrój naszego wesela. Niezwykle istotne zatem wydaje się zamówienie odpowiedniej grupy muzycznej, a także opracowanie adekwatnej listy piosenek granych podczas wesela. Bardzo często dopełnienie wszystkich spraw związanych z muzyką wymaga dużo czasu i energii.

młoda para przy aucie
Wprowadził: Katsu Nojiri
Źródło: http://www.flickr.com

Już na wstępie trzeba zdecydować się, czy zależy nam na muzyce granej na żywo, czy też wolimy wybrać dobrego dj'a. Pamiętajmy jednak, że w sytuacji eleganckich, niezwykle wytwornych wesel znacznie bardziej sprawdza się muzyka na żywo.

Pokrewny portal przygotował zbliżone tematy. Jeżeli Cię one intrygują, to kliknij tutaj oraz przeczytaj więcej porad tutaj publikacji, którą tam znajdziesz.

Możemy jednak iść na mały kompromis w tej sytuacji, wybierając kwartet smyczkowy , który będzie pięknie przygrywał w pierwszej części wesela, natomiast w trakcie części tanecznej oddajmy sprawy w ręce dj'a. Bardzo wiele ludzi zamawia również skrzypce na ślub, które zapewniają niezwykle subtelną i wytworną atmosferę.

Zanim zdecydujemy się zaprosić na na nasze wesele zespół powinniśmy również przekonać się, czy miejsce, w którym mamy zamiar organizować imprezę posiada właściwe zaplecze sprzętowe i spełnia wszystkie wymogi techniczne. Musimy zwrócić uwagę na ilość czy jakość głośników, zadbać o niezbędne zabezpieczenie sceny itd. Nierzadko weselne zespoły muzyczne są w stanie zagwarantować niezbędny sprzęt na czas przyjęcia, można również skorzystać z wypożyczalni, jeżeli lokal nie jest w stanie zagwarantować nam odpowiednich akcesoriów.


Obecnie o wiele częściej młode pary organizują wesela z motywem przewodnim. Modne są wesela, na których puszczana jest muzyka z lat 60. i 70.

Teraz przedstawiamy taki post - jeżeli jest on pomocny również dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz tutaj. Przekonaj się, może to także wyda Ci się ciekawe.

Znacznie częściej z parkietów znika tradycyjne weselne disco, a w to miejsce dobierana jest bardziej elegancka, klasyczna muzyka. Warto jest szukać urozmaiceń w tym aspekcie, bowiem bardzo często to właśnie dzięki temu wesela są zapamiętywane na bardzo długi czas.

Każda młoda para musi jednak pamiętać, iż muzykę na wesele (więcej info) trzeba dobierać nie tylko pod kątem swoich preferencji, ale również uwzględniając gust gości. Jeżeli na naszym przyjęciu będzie dużo konserwatywnych osób, raczej warto zrezygnować z elektronicznych, innowacyjnych dźwięków, które mogą nie być przez nich znane.
2020-01-10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.