Jak stworzyć ogród bez pomocy architekta

Praktycznie każdy z nas chciałby posiadać ogród bezobsługowy jak też tani (w wykonaniu oraz utrzymaniu), a równocześnie pełen zadbanych roślinek, piękny o każdej porze roku i efektywny. Nie łatwo jest to wszystko pogodzić.
Jednak najistotniejsze, aby urządzić go zgodnie z przemyślanym planem i zrealizować wszystkie prace w należytej kolejności.


topex
Wprowadził: liketearsintherain's buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Dom czy ogródek - co w pierwszej kolejności? Większa część inwestorów najpierw skupia się na budowie domu, a dopiero potem – na zagospodarowaniu parceli. My doradzamy – niech ogródek rośnie wraz z siedliskiem. Przeminęły już czasy, kiedy ekipa w czasie wznoszenia budynku niszczyła całą działkę. Kiedy projekt ogrodu powstaje jednocześnie z planem obiektu, niektóre jego fragmenty, np. taras, można zaprojektować tak, ażeby doskonale wtapiały się w otoczenie. Dodatkowo jeżeli większe prace ziemne na parceli zrealizujemy w czasie budowy budynku, na etapie jego wykańczania nie trzeba będzie brnąć w błocie, a niedługo będzie można się weselić podwójnym rezultatem. Należyte przybory zakupisz w Bass Polska- http://www.ceneo.pl/23624003.


Jeżeli z kolei budynek już stoi, w sezonie zimowym należy zająć się planowaniem ogrodu (wiosną będzie można zaraz przystąpić do prac). Kiedy jest nieduży i rośnie na nim troszeczkę drzew, zadanie jest ułatwione. Jeśli działka jest całkowicie pusta, bez drzew jak też uzbrojenia w media – założenie ogródka pochłonie o wiele więcej czasu oraz funduszy. Wtenczas na początek wyselekcjonuj należyty panel ogrodzeniowy.


Planując ogród we własnym zakresie, pamiętajmy, iż najefektowniej wygląda wielopiętrowy układ roślin (w głębi – daleko w polu widzenia – sadzi się większe egzemplarze, np. drzewa, krzaki, przed nimi byliny, natomiast najbliżej obserwatora rośliny płożące) jak też zestawienie rodzai o odmiennym pokroju - dla przykładu strzelistych z tymi o przewieszających się pędach. Zakup potrzebne narzędzia Topex.


namioty ogrodowe
Wprowadził: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
Bez projektu ani rusz. Gdy aranżowanie ogrodu zaczniemy od zrealizowania planu zagospodarowania a także ustalenia kolejności robót, unikniemy błędów oraz zoptymalizujemy działania- super topex.


Więcej treści

Jak kupić pierścionek zaręczynowy?

bransoletki
Wprowadził: Olga Kruglova
Źródło: http://www.flickr.com
Dla wielu mężczyzn moment oświadczyn jak też wszelkie przygotowania do nich wiążą się z jakąś dawką napięcia oraz niepewności.


W jaki sposób to zrobić? Co powiedzieć? I jaki wybrać pierścionek? Przeważnie wybiera się pierścień złoty, dlatego że nieskazitelność tego kruszcu odpowiada niejako powadze sytuacji.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.