Jak stworzyć ogród bez pomocy architekta

Praktycznie każdy z nas chciałby posiadać ogród bezobsługowy jak też tani (w wykonaniu oraz utrzymaniu), a równocześnie pełen zadbanych roślinek, piękny o każdej porze roku i efektywny. Nie łatwo jest to wszystko pogodzić.
Jednak najistotniejsze, aby urządzić go zgodnie z przemyślanym planem i zrealizować wszystkie prace w należytej kolejności.


topex
Wprowadził: liketearsintherain's buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Dom czy ogródek - co w pierwszej kolejności? Większa część inwestorów najpierw skupia się na budowie domu, a dopiero potem – na zagospodarowaniu parceli. My doradzamy – niech ogródek rośnie wraz z siedliskiem. Przeminęły już czasy, kiedy ekipa w czasie wznoszenia budynku niszczyła całą działkę. Kiedy projekt ogrodu powstaje jednocześnie z planem obiektu, niektóre jego fragmenty, np. taras, można zaprojektować tak, ażeby doskonale wtapiały się w otoczenie. Dodatkowo jeżeli większe prace ziemne na parceli zrealizujemy w czasie budowy budynku, na etapie jego wykańczania nie trzeba będzie brnąć w błocie, a niedługo będzie można się weselić podwójnym rezultatem. Należyte przybory zakupisz w Bass Polska- .


Jeżeli z kolei budynek już stoi, w sezonie zimowym należy zająć się planowaniem ogrodu (wiosną będzie można zaraz przystąpić do prac). Kiedy jest nieduży i rośnie na nim troszeczkę drzew, zadanie jest ułatwione. Jeśli działka jest całkowicie pusta, bez drzew jak też uzbrojenia w media – założenie ogródka pochłonie o wiele więcej czasu oraz funduszy. Wtenczas na początek wyselekcjonuj należyty panel ogrodzeniowy.


Planując ogród we własnym zakresie, pamiętajmy, iż najefektowniej wygląda wielopiętrowy układ roślin (w głębi – daleko w polu widzenia – sadzi się większe egzemplarze, np. drzewa, krzaki, przed nimi byliny, natomiast najbliżej obserwatora rośliny płożące) jak też zestawienie rodzai o odmiennym pokroju - dla przykładu strzelistych z tymi o przewieszających się pędach. Zakup potrzebne narzędzia Topex.


namioty ogrodowe
Wprowadził: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
Bez projektu ani rusz. Gdy aranżowanie ogrodu zaczniemy od zrealizowania planu zagospodarowania a także ustalenia kolejności robót, unikniemy błędów oraz zoptymalizujemy działania- super topex.


Więcej treści

Komputer to dziś kluczowe narzędzie pracy wielu osób, a także centrum nauki i relaksu dla wszystkich pokoleń, które każdy z nas może mieć u siebie w domu.

stopa
Wprowadził: gus bus
Źródło: http://www.flickr.com
Wprawdzie komputery towarzyszą ludziom zaledwie od kilkudziesięciu lat, trudno dziś wyobrazić sobie codzienne życie bez nich. Niezależnie od tego, czy używamy naszego PC do pracy zawodowej, czy też do relaksu w domowym zaciszu, czas spędzony przy komputerze stanowi jeden z stałych punktów każdego dnia.
W miejscu, w którym będą wykonywane wykopy, zawczasu będzie można ściągnąć wierzchnią, urodzajną warstwę ziemi (przyda się później w czasie sadzenia roślinek). Realne stanie się również oszacowanie wydatków robót i zaprojektowanie ich zgodnie z wyznaczonym budżetem. Na koniec projektujemy takie elementy jak namioty ogrodowe.
2018-06-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.