Jak wygląda sezonowość w handlu, jakie są zalety korzystania z promocji odzieży i obuwia

Właściwe planowanie zakupów czasami może dać sporo oszczędności. W pierwszej chwili pewnie sporo klientów pomyśli, jaka jest różnica w tym, w jakim czasie się co kupuje. W końcu bardzo duża liczba sklepów sprawia, że wydawać by się mogło wszystko, co się zechce zakupić będzie do wyszukania. Pozostaje jednak pytanie, jak dużo będzie trzeba za to zapłacić, oraz czy rzeczywiście zawsze się znajdzie to, czego się poszukuje. Na przykład jeżeli chodzi o odzież panuje duża sezonowość, zależna od okresu. Latem w sklepach panują głównie letnie ubrania, spodenki oraz koszulki, z kolei zimą ciepłe kurtki, czapki, szaliki oraz rękawice.
ubrania
Wprowadził: MagiaSzafy.pl
Źródło: MagiaSzafy.pl
Są oczywiście miejsca mające stałą propozycję, na przykład ze spodniami czy swetrami, a także skórzaną galanterię taką jak paski, saszetki i portfele skórzane, lecz w sezonowych wyraźnie jest podział na kilka sezonów. I idą też za tym ceny, bo przeważnie w końcówce danego sezonu, gdy przychodzi następna pora roku, organizowane są różne promocje, na jakich da się dużo ubrań kupić znacznie taniej - rękawice.


Więcej treści

Japonki oraz gladiatorki to najatrakcyjniejsze buciki w tym sezonie

klapki
Źródło: pixabay.com
Zima stopniowo opuszcza nasz kraj, zatem to doskonały moment na to, żeby dowiedzieć się jakie mamy ubrania na lato z ostatniego sezonu. Na pewno okaże się, że będziemy zmuszeni wzbogacić naszą szafę nowymi ciuszkami. Wobec tego już dzisiaj należy rozważyć co będzie na czasie w tym sezonie i w co powinniśmy inwestować.


Sezonowość widoczna jest również jeśli chodzi o buty. Tu również będą dominować pory roku, i produkty będą się zmieniały w zależności od tego, jaki jest miesiąc. Interesujące będzie to, że z jakiś powodów czas wystawiania do sprzedaży butów na dany okres czasu jest coraz bardziej oddalony od czasu, gdy te buty dziecięce the north face rzeczywiście będą potrzebne. Często widzi się bowiem, że już na początku listopada, kiedy nikt jeszcze nie będzie myślał o mrozie, sklepy będą pełne
ubrania
Wprowadził: Axami
Źródło: Axami
kozaków, śniegowców oraz ciepłych trzewików - idź na stronę.

A na początku roku, gdy właśnie zaczyna się zimna pogoda i trwać będzie przez kilka następnych miesięcy, są już planowane wyprzedaże tego asortymentu. Podobnie będzie z sezonem letnim, tu na przykład sandały dziecięce birkenstock zakupić będzie można już na początku maja, za to w wakacje, gdy jednak ktoś będzie chciał sobie kupić jaką parę, będą już buty jesienne. Lecz dużym plusem tego typu działań będzie to, że w czasie tych promocji i wyprzedaży można niekiedy upolować buty i ubrania naprawdę dużo tańsze.
2022-12-06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.