Jak przygotować ciekawe nakrycie stołu?

Gdy chcemy z honorami przyjąć gości i udoskonalić imprezę zazwyczaj wykonujemy wyjątkowe dania. Pyszne wypieki, wielodaniowe posiłki czy chociaż smaczna kolacja z pewnością będą zauważone. Jeżeli jednak pragniesz przygotować coś zupełnie szczególnego, doskonałym pomysłem będzie również wyjątkowe nakrycie blatu. W jaki sposób możesz tego dokonać?

Świąteczne nakrycie stołu
Wprowadził: thelittlecorner.tumblr.com
Źródło: thelittlecorner.tumblr.com
Opcji jest całe mnóstwo. Przede wszystkim potrzebny będzie świeży obrus. Na nakryciu możesz położyć wyjątkową zastawę, najlepiej taką, którą wyciągasz tylko na specjalne okazje. Może to być tak zastawa klasyczna, jak i całkiem współczesna. Do tego dołóż sztućce a także serwetki. Te ostatnie też mogą stać się wyjątkową dekoracją. To tylko niepozorny skrawek delikatnego materiału, jednak dobrze poskładana serwetka jest w stanie bardzo uświetnić blat. W związku z tym jak przygotować nakrycie, by wywarły wrażenie na każdym, kto zasiądzie do niego w święta lub z innej okazji?

Aranżacja odświętna stołu daje mnóstwo możliwości. Bardzo praktycznym, a zarazem zawodowo wyglądającym rozwiązaniem jest utworzenie z serwetki pokrowca na sztućce. To niezwykle prosty zabieg i nadaje się do wykorzystania tak z serwetkami zwykłymi, jak i z koronką. Innym rozwiązaniem jest natomiast utworzenie tzw. podwójnego zafalowania i zawinięcie materiału na brzegu. Pomiędzy falami powinnaś położyć nóż i widelec.

Więcej treści

Prawdziwe rękodzieło jest w cenie. Co warto kupić u autorów ręcznie zrobionych rzeczy?

ślub
Wprowadził: flickr.com
Źródło: flickr.com
Obecnie rękodzieło jest bardzo rozwinięte, a wszyscy autorzy własnoręcznie wykonywanej biżuterii, kartek, różnego rodzaju zaproszeń czy dekoracji na stół, w dość dobrym położeniu. Autorzy obrazów czy szkiców i twórcy innych rodzajów rękodzieła zwykle mają blogi, proste stronki www i profile na portalach społecznościowych, na których chwalą się własnymi dziełami.Stronki lub profile to doskonała wizytówka dla takich artystów, którzy - jako osoby nowe w branży – wydają zdobyte fundusze raczej na materiały i media, niż na własną promocję.


Przy określaniu techniki warto wziąć pod uwagę również to, czy serwetki (wejdź do nas - sprawdź to) będą służyć gościom. Nie wszystkie złożenia da się potem łatwo rozłożyć, z tego powodu część układów jest zarezerwowanych jedynie dla przyjęć o czysto wystawnym charakterze. A więc takich, gdzie korzystanie z serwetki prawdopodobnie nie okaże się konieczne. Oprócz serwetek warto również postarać się o dodatkowe elementy na blacie. Doskonale sprawdza się etażerka, czyli kilkustopniowa tacka. Na etażerce najczęściej umiejscawiane są słodycze albo tez owoce. W sklepach znajdziesz zarówno desigerskie etażerki, jak i produkty o tradycyjnej formie.
2021-05-31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.