Jakie kwiaty zakupić na cmentarz? Sprawdź, aby ładnie przyozdobić grób

Święto Zmarłych to smutny, ale niezwykły dzień w roku. Przypominamy sobie naszych najbliższych, których już nie ma pośród nas. To chwile, jakie każdy z nas przeżywa inaczej, lecz większość decyduje się się iść na cmentarz, by zapalić znicze oraz ustawić kwiaty, czcząc wtedy pamięć kochanych, zmarłych osób. Wielu z nas myśli, które kwiaty zakupić, by przez długi czas przyozdabiały grób. Do w szczególności popularnych zalicza się chryzantema wielokwiatowa. Na ogół zakupujemy ją w donicach, decydując się na ulubiony kolor albo typ chryzantem, pojawia się ich bowiem z każdym rokiem coraz więcej.


nagrobek
Chryzantema nie tylko ładnie się prezentuje, ale także jest kwiatem bardzo odpornym na mróz, o jaki w listopadzie nietrudno - . Dodatkowo donica z chryzantemami raczej nie może się wywrócić nawet na mocnym wietrze. Jest stabilna i wystarczy ustawić jedną taką donicę, aby upiększyć cały grób. Ludzie coraz częściej decydują się także na róże. Jednak są to kwiaty, jakie wytrzymają góra kilka dni, a kiedy pogoda im nie sprzyja, mogą brzydko wyglądać już na drugi dzień.

Dlatego, jeżeli obowiązkowo chcielibyśmy przybrać grób różami, zanieśmy je już w dniu Święta Zmarłych, by spokojnie dotrzymały późnych godzin. Jeżeli grób nie jest całkiem zakryty płytą, można pomyśleć o posadzeniu astrów. Są niebywale wdzięczne oraz kwitną przez długi czas, więc będą cieszyć nasze oczy zawsze, kiedy pójdziemy na cmentarz. Można także pomyśleć o sztucznych kwiatkach. Choć nie wyglądają tak, jak żywe, to dużo przewyższają je swoją trwałością.


chryzantema wielokwiatowa
Wprowadził: Dorcia
Mogą nawet wytrzymać do następnego Święta Zmarłych, o ile nie wyblakną na słońcu. Takie kwiaty rzecz jasna również trzeba wymieniać, ale będzie to mogło być wykonywane odrobinę rzadziej. Jeśli rzadko przychodzimy na grób, będzie to świetny wybór - zobacz nasze wszysktie kwiaty. Dzięki przyozdabianiu grobów kwiatami, miejsce spoczynku wygląda na zadbane. Nie zapominajmy jednak, aby najpierw wyczyścić płytę, szczególnie jeśli dawno nie byliśmy na cmentarzu. Na pewno pojawiły się na niej chociażby liście, jakie trzeba zmieść, zanim postawimy na grobie donicę z chryzantemami bądź z innymi kupionymi przez nas kwiatami.
2022-12-18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.