Kim są osoby, które codziennie zajmują się dbaniem o nasz wizerunek?

W ogólnej świadomości utarło się, że stylista to persona zajmująca się układaniem nowych fryzur, w czasie gdy prawda jest nieco inna. To prawda, iż stylista para się nadawaniem nowiutkiego wizerunku, lecz pierwotnie tyczyło się to ubrań.
tradycyjny sklep
Wprowadził: Grand Canyon National Park
Źródło: http://www.flickr.com


krem do golenia
Wprowadził: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com


Dopiero później fryzjerzy pożyczyli sobie to określenie i tak je rozpowszechnili, że obecnie słowo to kojarzone jest przeważnie z fryzjerstwem.


A przecież tego typu stylistka Poznań zajmuje się szukaniem nowego stylu dla danej osoby w obrębie jej wyglądu. Zawód taki jest w naszym kraju stosunkowo nowy, więc nic nietypowego, że ludzie wielokrotnie błędnie rozumieją to, czym para się stylistka Poznań. W centrum jej zainteresowania nie znajduje się praca nad makijażem, ponieważ to domena wizażystki. Make-up to nie ubranie. Niniejszym co prawda zajmuje się również tak zwana szafiarka, wszakże tego typu persona także zajmuje się czymś odmiennym. Kupuje sobie nowiutką rzecz, zrobi sobie 20 ujęć, jakie umieszcza na swym internetowym blogu, czeka na komentarze i... nabywa sobie nową rzecz, robi sobie 30 zdjęć...etc.. Stylistka Poznań natomiast ma za obowiązek jak najlepsze dobranie ubrania do stylu danej persony.


A co byłoby, gdyby przenieść koncepcje troszczenia się o własny wizerunek do przestrzeni zakładowej? Gdyby tak pokazać pracownikom szkolenia dress code po to, żeby także w taki wariant zadbać o nic innego jak wizerunek firmy akurat.
Takie szkolenia dress code organizowane są m.in. po to, żeby uzmysłowić członkom personelu nacisk ich wyglądu zewnętrznego na sam wygląd spółki. Przecież nawet w pełni zrozumiały wizerunek pracownika warsztatu ubranego w poplamiony smarem uniform nie wpływa pomyślnie na prezencję samej firmy.
2022-11-30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.