Elegancka koszula to zwykle dopełnienie perfekcyjnego ubrania stylowego mężczyzny

Na pewno wiele osób zna sławetne sformułowanie Coco Chanel, że moda przemija, a styl pozostaje. Przytoczone słowa możemy rozumieć przykładowo w ten sposób, iż mimo rozmaitych przemian, jakie zachodzą w modzie, niektóre z jej elementów się nie zmieniają. Ilustracją tego, co w modzie się nie zmienia mogą być męskie koszule. Generalizując nie możemy co prawda powiedzieć, że wygląd koszul nie zmienia się w żaden sposób. Na przykład ozdobne kołnierzyki popularne są w niektórych chwilach, ale nie zawsze. Identycznie sytuacja prezentuje się w przypadku deseni na koszulach, jakie ulegają przemianom na skutek obowiązującej mody. Bardzo modne kilka lat temu koszule o wzorach hawajskich dzisiaj w praktyce są już zupełnie niespotykane. Zmieniany jest także krój koszul, a co więcej rozmaite inne ich części.
kołnierz
Wprowadził: Steve wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Można więc postawić sobie pytanie, jak dopasować koszulę, aby była ona odpowiednia.

Gdy interesuje Cię prezentowany temat, obejrzyj witrynę a z pewnością uzyskasz więcej informacji na to ciekawe zagadnienie - nie zwlekaj tylko kliknij.

W powyższym przypadku należy w pierwszej kolejności dobrać ją do reszty stroju. Równie ważne jest kierowanie się własnym gustem, żeby po prostu odpowiednio czuć się w ubraniu. Jeżeli na przykład zamierzamy wręczyć komuś koszulę na prezent, dobrze jest zastanowić się, do których elementów garderoby obdarowanego będzie ona pasować.

Więcej treści

Dodatki do męskich ubiorów

garnitur
Wprowadził: Jonas Weckschmied
Źródło: http://www.flickr.com
Wszelkiego rodzaju dodatki są jak przysłowiowa kropka nad „i” męskiego stroju. Zaliczamy do nich krawaty, muchy, spinki do mankietów, paski, itp. Bardziej, niż o ich wyrazistość, wskazane jest troszczyć się o ich skład, tak, aby towarzyszyły nam długi czas. Trzeba przyznać, że moda męska zmienia się rzadziej, niż damska, w związku z tym dodatki z poprzedniego sezonu nie będą nigdy w złym guście. Mogą oznaczać dżentelmena podążającego krok za modą, byleby tylko były dyskretne i dostosowane do miejsca i okazji.


Korzystnie jest ponadto skorzystać z wskazówek, jakich bez wątpienia udzieli nam ekspedient w sklepie. Co oczywiste czasami korzystniej jest powściągnąć własną wyobraźnię,
koszula
Wprowadził: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
dla przykładu w kwestii tego, jakie koszule naszym zdaniem powinna nosić bliska nam osoba i zwyczajnie ją o to spytać. Mówiąc nieco żartobliwie nie każdy prezent musi być udany, równie ważne są intencje dającego.


Powracając do wymienionego już zagadnienia, jakim są ozdobne kołnierzyki, stanowią one bardzo interesujący dodatek do koszul. Co oczywiste nie do każdego stroju będą one właściwe, jednakże mogą dodać uroku każdej koszuli. Ozdobny kołnierzyk może przykładowo stanowić interesujący dodatek pozwalający na rezygnację z zakładania krawatu. Jak to w wielu przypadkach bywa, ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia.

Jeśli prezentowany na tej stronie post okazał się dla Ciebie ekscytujący, kliknij tu, ponieważ z pewnością warto zobaczyć tu też inny podobny tekst!

Być może ciekawym pomysłem jest zaprojektowanie dla przykładu autorskich wzorów, których wyszycie na kołnierzu możemy zlecić. Takie wykończenie koszuli na pewno będzie przykuwało uwagę i nada wyrazu praktycznie każdemu ubraniu.
2021-10-01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.