Elegancka koszula to zwykle dopełnienie perfekcyjnego ubrania stylowego mężczyzny

Na pewno wiele osób zna sławetne sformułowanie Coco Chanel, że moda przemija, a styl pozostaje. Przytoczone słowa możemy rozumieć przykładowo w ten sposób, iż mimo rozmaitych przemian, jakie zachodzą w modzie, niektóre z jej elementów się nie zmieniają. Ilustracją tego, co w modzie się nie zmienia mogą być męskie koszule. Generalizując nie możemy co prawda powiedzieć, że wygląd koszul nie zmienia się w żaden sposób. Na przykład ozdobne kołnierzyki popularne są w niektórych chwilach, ale nie zawsze. Identycznie sytuacja prezentuje się w przypadku deseni na koszulach, jakie ulegają przemianom na skutek obowiązującej mody. Bardzo modne kilka lat temu koszule o wzorach hawajskich dzisiaj w praktyce są już zupełnie niespotykane. Zmieniany jest także krój koszul, a co więcej rozmaite inne ich części.
kołnierz
Wprowadził: Steve wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Można więc postawić sobie pytanie, jak dopasować koszulę, aby była ona odpowiednia. W powyższym przypadku należy w pierwszej kolejności dobrać ją do reszty stroju. Równie ważne jest kierowanie się własnym gustem, żeby po prostu odpowiednio czuć się w ubraniu. Jeżeli na przykład zamierzamy wręczyć komuś koszulę na prezent, dobrze jest zastanowić się, do których elementów garderoby obdarowanego będzie ona pasować.

Więcej treści

Jak kozaki oficerki przestały bywać zwyczajowo męskim oraz wojskowym obuwiem

kozaki
Wprowadził: Deichmann
Źródło: Deichmann
Jeszcze kilka lat temu służba żołnierska była obowiązkowa. Młodzieńcy przyoblekali stosowny mundur, który wedle powiedzenia działa niczym magnes przyciągający damskie spojrzenia. Paramilitarne dwuszeregi nie są oczywiście zarezerwowane tylko i wyłącznie dla mężczyzn. Przedstawicielki płci pięknej również mogą wstąpić do wojska i wyglądać jak poborowi, a dokładniej, żołnierki. Jeśli którejś z nich z lufą pistoletu jednakże do twarzy nie jest, wybierze łatwiejsze rozwiązanie: uda się do sklepu i zakupi sobie skórzane kozaki oficerki.


Korzystnie jest ponadto skorzystać z wskazówek, jakich bez wątpienia udzieli nam ekspedient w sklepie. Co oczywiste czasami korzystniej jest powściągnąć własną wyobraźnię,
koszula
Wprowadził: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
dla przykładu w kwestii tego, jakie koszule - więcej treści na ten temat - naszym zdaniem powinna nosić bliska nam osoba i zwyczajnie ją o to spytać. Mówiąc nieco żartobliwie nie każdy prezent musi być udany, równie ważne są intencje dającego.


Powracając do wymienionego już zagadnienia, jakim są ozdobne kołnierzyki, stanowią one bardzo interesujący dodatek do koszul. Co oczywiste nie do każdego stroju będą one właściwe, jednakże mogą dodać uroku każdej koszuli. Ozdobny kołnierzyk może przykładowo stanowić interesujący dodatek pozwalający na rezygnację z zakładania krawatu. Jak to w wielu przypadkach bywa, ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Być może ciekawym pomysłem jest zaprojektowanie dla przykładu autorskich wzorów, których wyszycie na kołnierzu możemy zlecić. Takie wykończenie koszuli na pewno będzie przykuwało uwagę i nada wyrazu praktycznie każdemu ubraniu.
2017-07-31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.