Kolczyki zrobione z bursztynu - czyli, biżuteria na każdą okazję, choć nie na każdziutką kieszeń

Bursztyn to rodzaj kamyczka, który istnieje od zarania dziejów. Jest to rodzaj wyschniętej żywicy, którą to zapewne często będąc dzieckiem widziałeś nie jedynie na jarmarkach wraz z biżuterią, ale i na stoiskach, wewnątrz których to były "nietypowe" rzeczy, w których nie posiadając problemu wypatrzyliśmy kawałeczki pięknej skałki, a wewnątrz niego zatopionego owada lub nawet jakieś małe zwierzątko, które przeciwko pozorom może posiadać dziesiątki, stówki, tysiące, a nawet miliony oraz miliardy latek.
buty
Wprowadził: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com


kobieta
Wprowadził: Calvin Smith
Źródło: http://www.flickr.com


Bursztyn to jednak dla wielu spośród nas obecnie biżuteria i to dokładnie na niej - a jeszcze konkretniej na jej "dousznej" wersji - się dziś skoncentrujemy...


Jeżeli jeszcze się nie zorientowałeś, to już wyjaśniamy, że nasz dzisiejszy temat zostanie poświęcony kolczykom, z elemencikami bursztynowymi. Tego rodzaju kolczyki z bursztynu, to przepiękna ozdoba, którą jak prosto się domyśleć noszą w szczególności dziewczyny, chociaż jak to wiadomo, żyją przeróżni ludzie, z tego powodu i niektórzy mężczyźni noszę ten rodzaj "błyskotek", ale dla nich jednak biżuteria z bursztynem szczególnie koncentruje się na bransoletach. Powracając jednakże do temaciku, kolczyki z bursztynu są doskonałe właściwie na każdziutkiego typu okazję - wspaniale jest jednak pamiętać, iż tego rodzaju rzeczy w ogóle nie są taniutkie.
Za malutkie kolczyki typu wkrętki, zwykle zapłacimy od okolicy 50 złotych wzwyż, a zauważmy, że jest to Naprawdę malutki kawałek bursztynu, najczęściej osadzony w maluteńkim kawałeczku sreberka. Im większy kawałek (i im mocniej "czysty"), tym mamy możliwość być pewni, iż zapłacimy za niego bardziej dużo, nawet i kilka tysięcy.
2022-08-07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.