Książka od setek lat towarzyszy ludziom

Literatura od dziesięcioleci towarzyszy ludziom jako jedna z najważniejszych rozrywek. W dawnych wiekach osoby umiejące czytać i pisać były bardzo szanowane, bo takie umiejętności były elitarne i niezbyt dostępne dla ogółu. Dopiero wynalezienie druku sprawiło, że wreszcie książki zaczęły trafiać pod strzechy i zyskały dużą popularność.
Nauka z komputerem
Wprowadził: Goleudy Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Wydawać by się mogło, że chyba nic nie jest w stanie powstrzymać tak wielkiej popularności słowa pisanego. W końcu na szeleszczące kartki papieru przelewano najwspanialsze pozycje światowej literatury, a także całą wiedzę, jaką przez lata gromadziła ludzkość. Książki zostały tak wszechobecnym elementem życia większości z nas, że wiele osób zwyczajnie traktowało je jako zwykły element wyposażenia domu albo mieszkania- Książki czytano dla spędzenia wolnego czasu, z nich właśnie dzieci, młodzież i studenci czerpali wiedzę, wreszcie z nich mogą korzystać również osoby szukające najróżniejszych porad, wskazówek czy przepisów. W dużej części domów można było zobaczyć wiele książek, w niektórych powstawały wręcz małe biblioteczki gromadzące pokaźne zbiory.

I kiedy wydawać by się mogło, że drukowanemu słowu nic nie jest w stanie zaszkodzić, nagle zaczęły być popularne komputery, a chwilę później sieć internetowa. Odmieniło to całkowicie cały świat naukowej i rozrywkowej literatury. Okazało się nagle, że poradniki stają się zbędne, bo praktycznie wszystkie tego typu informacje bez problemów znajdzie się na wielu stronach, co więcej, całkowicie bezpłatnie.
książki
Wprowadził: ricoeurian
Źródło: http://www.flickr.com
Studenci i uczniowie także zaczęli kupować dużo mniej książek, bo jeżeli mogli ją znaleźć zeskanowaną w sieci, to troszcząc się o swój portfel woleli wybrać naukę z takich właśnie źródeł- .


Więcej treści

Bestseller „Nieśmiertelni” dla fanów literatury

audiobook
Wprowadził: jeff_golden
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas potrzebuje w ciągu dnia wolnej chwili dla siebie. Relaks jest bardzo ważną częścią dnia, w związku z czym lekarze przestrzegają, aby pamiętać o codziennej dawce czegoś, co daje nam radość. Odpowiedni czas na regenerację pozwala utrzymać świetne zdrowie przez długie lata. Powinniśmy o tym pamiętać codziennie i poświęcać każdego dnia minimum pół godziny tylko sobie.

Oprócz tego ludzie jednak dużo mniej czytają, w końcu ta prozaiczna czynność może zmusić do uruchomienia wyobraźni i wysiłku, a w końcu łatwiej będzie zasiąść przed telewizorem i bezmyślnie spoglądać na szybko zmieniające się sceny. Bardzo dużo zmieniło również wypuszczenie do sprzedaży najróżniejszych czytników książek. Te nieduże elektroniczne sprzęty pokazują na ekranie przypominającym papierową kartkę treść danej książki, dzięki czemu można przy sobie nosić całą bibliotekę.
2018-07-12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.