Medalik typu szkaplerz - jego dokładne znaczenie oraz wykonanie czynione dzisiaj

Szkaplerz jest to tak naprawdę ni mniej ni więcej kładziona na wierzch część okrycia habitu, używana do tej pory w niektórych zakonach. Ma za zadanie otaczać ramiona, barki oraz plecy posiadacza, posiadając wyłącznie otwór przeznaczony na głowę.


Wyposażenie
Wprowadził: Brian Fagan
Źródło: http://www.flickr.com


Bielizna korygująca
Wprowadził: Esbelt
Źródło: Akrobatka.pl


Historia tej części odzienia sięga niewiarygodnie sporo lat do tyłu, jednak nas interesuje dziś tak nazywany medalik szkaplerzny, który to posiada za zadanie zając miejsce szkaplerza z materiału.


Jak dosyć łatwo się zorientować, takiego rodzaju medalik szkaplerz znacznie wygodniej jest nosić niż taki autentyczny, zrobiony z konkretnego materiału. Nie mniej jednakże, niezależnie od tej rzeczy, którą formę się nosiło, czy nosi, znaczenie duchowe obu przedmiotów jest dosłownie to samo. Na samym początku pokazania się tych konkretnych medalionów były one robione tylko z metalu - co więcej, było to dosłownie wymagane, tak samo jak to, że jedna ze stron medalionu miała mieć już określony wizerunek Jezusa Chrystusa (obowiązkowo z Jego Sercem Najświętszym), podczas kiedy rewers medalika miał tylko przedstawiać Najświętszą Dziewicę, z tym jednakże wyróżnieniem, że jej "obraz" miał możliwość być zupełnie dowolny. Obecnie takie medaliki bywają produkowane z przeróżnych materiałów (od wspomnianego metalu aż po nawet najdroższe złoto) i przybierają niewiarygodnie różne postacie oraz wielkości, dość często nawet i mają formę swoistego "przenośnego obrazka w Kolorze", zamiast takiego wygrawerowanego w konkretnym materiale.


Więcej treści

W jaki sposób dobrać właściwą i wysokojakościową koszulę?

szaliki
Wprowadził: Tyler Bolken
Źródło: http://www.flickr.com
Raz na jakiś czas należałoby wykonać inwentaryzację własnej szafy i rzeczy, których nie nosiliśmy już od długiego czasu, wrzucić do szczególnego pojemnika PCK. Jeśli będą jeszcze w dobrym stanie, z pewnością jakaś osoba się z nich ucieszy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.