Medalik wraz z świętym Krzysztofem - a więć, "boski ratunek" na drodze za każdym razem dobrze widziana

"Niosący Chrystusa" - to w skrócie oznacza pojedyncze z najbardziej popularnych na terenie naszego kraju - mimo upływu latek - imion chłopców, które brzmi nie w inny sposób jak: Krzysztof.


warzywa
Wprowadził: Gatta
Źródło: Gatta


medalik św. krzysztof
Wprowadził: Leslie Duss


Więcej treści

Fotografia ślubna w Łodzi - w jaki sposób zarezerwować najlepszego fotografa

ślub - para
Dzień naszego Ślubu. Wymarzony i wyśniony. Wszystko dopięte na ostatni guzik. Doniosła chwila. Czy jest sposób by zatrzymać ten moment? Choć przez chwilę?


Imię to jest niewiarygodnie wiekowe, jednakże nie jego dzieje nasze osoby dzisiaj ciekawi, tylko dokładnie to, co oznacza. "Krzysztof" a dokładniej święty Krzysztof, to jeden z najmocniej znanych patronów na całym świecie, niegdyś patron tak nazywanych "flisaków", przewoźników oraz pielgrzymów, dzisiaj jest doskonale znany jako...


Kolekcja ubrań Blue Coast
Wprowadził: Olsen
Źródło: Olsen


Patron flisaków, przewoźników i pielgrzymów - tym za dawnych czasów był sam wizerunek św. Krzysztofa. Jak można prosto zauważyć, patrząc na tą trójkę przykładów - nawet nie znając tego pierwszego spośród nich - święty Krzysztof patronuje ludziom, którzy przemieszczają się z jednego lokalizacji na miejsce. Niegdyś robiono to pieszo, lub konno, jednak w obecnej chwili naszym najczęstszym środkiem do przemieszczania się są wszelkiego rodzaju samochodziki - nie zadziwia więc fakt, iż wraz z upływem lat patron osób podróżujących stał się patronem Kierowców. Pomimo, iż wiele osób spośród nas nie jest przesadnie przesądnych, to do te pory nie przeszkadzają naszym osobom tego typu symbole, dlatego nawet i jeżeli nie do końca dajemy wiarę w "przedmioty przynoszące szczęście" nie przeszkadza naszym osobom ich stosowanie. Pojedynczą spośród takiego typu przedmiotu, jest żadna inna rzecz jak medalik św.


Krzysztof - którego to odnajdziemy nie tylko wewnątrz wielu samochodzikach (również w formie nie medalionu, ale dla przykładu naklejki czy obrazka), ale i na szyjach osób kierujących, czy przy ich kluczykach od auta w formie malutkiego, nie zawadzającego naszym osobom breloczka.
2022-08-03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.