Miejsca warte ujrzenia

Kaszuby to obszar na północy Polski na zachód od Wisły, będący częścią Pomorza. Zasiedlają go Kaszubi, posługujący się lokalnym językiem. Nie jest to dzielnica historyczna, zatem nie jest łatwo wyznaczyć dokładnie granice tego regionu.
ruszajwpolske.pl
Wprowadził: oatsy40
Źródło: http://www.flickr.com
Kaszuby rozciągają się od Morza Bałtyckiego . W ich obszarze znajdują się piaszczyste wybrzeża a także lasy i jeziora. Region ten bywa określany mianem "Szwajcarii Kaszubskiej" przez wzgląd na jego atrakcje turystyczne. Szczególnie atrakcyjny dla trampów jest na pewno kompleks Wdzydzkich Jezior, to jest tzw.

Żeby odnaleźć zbliżone informacje na omawiane zagadnienie spójrz na link (www.uroczysko7stawow.pl/), a przeczytasz w tamtym miejscu bardzo fascynujące wiadomości, które zostaną Ci w głowie.

"Kaszubskie Morze". Kluczowe miasta kaszubskie, w których pielęgnuje się tradycje jak też język kaszubski to: Wejherowo, Puck, Kartuzy, Żukowo, Kościerzyna oraz Bytów - zobacz całość tutaj

Kaszuby to miejsce niezwykle interesujące pod względem przyrodniczym. Urokliwe jeziora, liczne lasy, wzgórza i pagórki powodują, że centralna część Pojezierza Kaszubskiego nazywana jest "Szwajcarią Kaszubską", przez wzgląd na podobieństwo do cudnych pejzaży Szwajcarii. Tym, co również od lat przyciąga trampów jest wyrazista odrębność regionalna, dostrzegalna m.in. w sztuce ludowej.
ruszajwpolske.pl/regiony/kaszuby/noclegi/10,index.html
Wprowadził: Chris Kuga
Źródło: http://www.flickr.com
Centrum Edukacji oraz Promocji Regionu zlokalizowane w Szymbarku jest punktem znanym w całym kraju.

Ten artykuł wydaje się być intrygujący? Masz chęć na następne opisy? Zatem nie wahaj się i klikaj buty damskie nike w podany link.

Najbardziej słynną atrakcją owego nowoczesnego ośrodka jest na pewno Odwrócona Chata. Już z zewnątrz budynek robi niemałe wrażenie na zwiedzających, jednakże prawdziwych emocji możemy zaznać, zwiedzając wnętrza tego domu. W Szymbarku możemy znaleźć również inne atrakcje, w tym Najdłuższą deskę. Gdy zwiedzamy Kaszuby atrakcje których nie można nie uwzględnić to: Chmielno - ważny ośrodek turystyczny, Zamek Łapalicki, Kartuzy - uznawane za stolicę Kaszub.


Więcej treści

Niebawem zaczną się wakacje, a ty poszukujesz ciszy – dowiedz się, gdzie warto wyjechać, aby całkowicie wypocząć

wakacje
Wprowadził: Eder Fortunato
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie każdy pędzi. Egzystując w większych miastach obywatele Rzeczypospolitej każdego dnia spotykają się z ogromnym hałasem. Mieszkańcy są przemęczeni i chcą jednego – spokoju. W jakim miejscu go znaleźć?

Smakowite potrawy kuchni kaszubskiej to dodatkowy argument przemawiający za odwiedzeniem owych regionów. Lokalnych potraw możemy posmakować w rozlicznych regionalnych lokalach. Smacznych zup t.j.: polewka z węgorza, kwaśna zupa, dziadówka, zupa słodowników, brukiew, gruszkowa, a także pysznych dań głównych, na przykład: rolmopsy, śledź po kaszubsku, smakowity zylc wieprzowa galareta, klopsiki rybne, szmurowany pomuchel, przepyszna szmurowana kaczka, plince, ferkase, golce czy gęś z bulaja. Smacznego!
2020-09-15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.