Mundur dla zucha jako kluczowy fragment należności do takiego ruchu społecznego jak harcerstwo.

Mundur jest wyznacznikiem nie tylko dla harcerzy jako ogółu, w pewien sposób są przez to identyfikowani na ulicy lub pochodach, ale przede wszystkim sprawą niezmiernie osobistą dla każdego z nich z osobna. Mundur to tak głównie „kolekcja barwnych wspomnień” i wyraz tego jakim harcerzem lub jaką harcerką (zuchem) jesteśmy.
Po złożeniu najważniejszej obietnicy zuchy noszą na mundurku Znaczek Zuchowy, który przypomina, aby posiadać pogodę ducha oraz zachęca do pomagania drugim i stawaniu się lepszym. Zdobyte sprawności to historia wysiłku nad sobą, wszystkie inne naszywki to tak naprawdę galeria tego, co przeszliśmy. Posiadanie munduru naucza również umiejętności odnoszenia się do niego z szacunkiem, samodzielności podczas naszywania plakietek lub nawet tworzy dobrą okazją do pierwszej samodzielnej przygody z prasowaniem. Gdy wasze pociecha zaczyna chodzić do szkoły i pragniemy go nauczyć samodzielności i przekazać pewne wartości to wspaniałym wyjściem jest zapisanie go do harcerstwa. Nasze latorośl od kilku miesięcy chodzi na zbiórki gromady zuchowej. Zabawia się i uczy. Przed nim faza – a mianowicie okres przygotowawczy do złożenia obietnicy zuchowej. Ale aby złożyć tę obietnicę i być prawdziwym zuchem, trzeba mieć mundur dla zucha.


Mundur można kupić w sklepach harcerskich ale o wiele szybciej i sprawniej możemy go kupić przez internet. Dzięki niemu można od razu kupić pełne umundurowanie i jego elementy takie jak koszule mundurowe czy paski harcerskie.

harcerze
Wprowadził: Leslie Science & Nature Center
Źródło: http://www.flickr.com
Mundur zucha złożony jest z: 1.Koszuli mundurowej, 2.Paska parcianego, 3.Spódnicy lub spodenek mundurowych i podkolanówek lub spodni do munduru. (zobacz: harcerski mundur)

Zuchy głównie do munduru ubierają normalne spodnie. Muszą to być jednak spodnie stonowane, zapinane na guzik. Dobrze jeśli są to ciemnoniebieskie dżinsy. Inne dopuszczone to sztruksy lub bojówki w kolorach czarnym lub chłopcy zielonym, brązowym, dziewczęta ciemnoszarym. Jeżeli jest to możliwe w szlufkach spodni powinien mieścić się pasek harcerski .

Więcej treści

Modnie, trendy, nowinki, ubrania, dodatki, buty

Dziecko
Wprowadził: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com
Różnym ludziom wydaje się, że dzieci musi ubierać rodzic. Wiadomo, że jest to słuszne stwierdzenie. Ale możemy również pozwolić, by nasze dziecko samo dobierało swe ubrania. Wiadomo, że trzeba posprawdzać, czy przywdziało się właściwie, czyli odpowiednio do pory roku, ale nie trzeba narzucać naszemu dziecku, czy musi ubrać czarną bluzkę, czy tą w kwiatki.


Mundur to nieodłączny element harcerskiej metodyki, dzięki której wychowało się już mnóstwo pokoleń.

Wejdź na nową stronę i czytaj więcej (https://www.ipschool.pl/pl/szkola-podstawowa) następne zajmujące informacje na ten temat. W przypadku pewnych zapytań z przyjemnością rozwiejemy wszystkie Twe powątpiewania.

Dzięki ubieranemu mundurowi nie ma pociech gorszych i lepszych, gorzej czy lepiej ubranych. Mundur to też przejaw przynależności do tak dobrego ruchu jakim jest harcerstwo. Trzeba się do niego odnosić z szacunkiem. Mundur to kawałek nas, ponieważ to właśnie na nim prezentujemy nasze barwy szczepowe, określenie drużyny i odznaki sprawności, które mówią w czym osiągnęliśmy poziom mistrzowski.
2021-01-08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.