Na co zwrócić uwagę kupując obiektyw? Co jest istotne? Jakiego typu parametry posiadają duże znaczenie?

Wybór dobrego obiektywu do aparatu to dla wielu miłośników fotografowania naprawdę trudne zadanie. Najczęściej więc jest tak, iż zakupiliśmy lustrzankę wraz z obiektywem kitowym. Szybko się jednak orientujemy, że przestaje nam wystarczać, w związku z tym nasuwa się pytanie, jakiego typu obiektyw wybrać, aby spełniał nasze podstawowe wymagania.


Fotograf
Gdy mowa o obiektywie to bardzo istotna jest ogniskowa. Decyduje ona o efektywnym polu widzenia, czyli o przybliżeniu. Profesjonalnie określa się to właśnie jako ogniskową, jednak dla amatora lepiej kiedy powiemy o kątowym polu widzenia. Przykładowo, obiektyw o ogniskowej 40 milimetrów gwarantuje innego rodzaju pole widzenia, jak będzie podpięty do body o matrycy z mnożnikiem ogniskowej, jeszcze inne zaś, gdy podłączy się go z urządzeniem o matrycy małoobrazkowej.

Jeśli czytasz o publikującej intrygującą Cię treść nowej witrynie, to w pierwszej kolejności zweryfikuj info w kontekście źródeł, z których czerpie ona informacje.

Jeżeli odwiedzamy sklep fotograficzny i wiemy, iż mamy z tym problem to na pewno warto zapytać ekspedienta, bo jest to kwestia na początku dosyć skomplikowana - odwiedź polecany sklep fotograficzny.


Następnym istotnym parametrem jest jasność obiektywu. Definiowana jest ona przy pomocy przesłony. Opisujemy ją za pomocą parametru f/, choć często spotkać możemy ją też w postaci liczby po ukośniku, przykładowo 90/2.8. Definicyjnie, wartość przesłony to wynik podzielenia ogniskowej przez fizyczną średnicę otworu względnego.

Jeżeli zaciekawił Cię ten tekst, to bardzo dobrze, ponieważ ten opublikowany poniżej (https://www.flowshop.org/products/susz-cbd-mango) też posiada równie ważne informacje - nie wahaj się, tylko sprawdź go.

Im ta liczba jest mniejsza, tym obiektyw jest bardziej jasny. Jak to rozumieć? Dajmy na to model 20 milimetrów f/1.4 jest trochę jaśniejszy aniżeli 20 mm f/2.0. Ostatnim bardzo istotnym parametrem jest zamocowanie. Od tego tak naprawdę zależy, czy będzie można podczepić urządzenie do naszego aparatu czy raczej nie będzie to możliwe. Jeśli poszukiwać będziemy markowych obiektywów, to znaczy zrobionych przez producenta posiadanego przez nas aparatu, to raczej nie powinno być z tym trudności.

Po prostu Nikon dopasujemy do Nikona, na przykład Sigma 70 300 Nikon - dowiedz się więcej na temat sigma 70 300 nikon. Tak samo canon do Canona, oraz Pentax będzie pasował do Pentaxa. Jednakże trzeba zwrócić uwagę na obiektywy manualne, gdyż spora ich część nie będzie pasowała do współczesnych lustrzanek. Jeżeli będziemy myśleć o powyższych trzech radach to jest spora szansa, iż kupimy jak najbardziej profesjonalny obiektyw, jakie będzie świetny do naszych potrzeb.
2020-11-30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.