Najistotniejsze w życiu są tylko momenty. Warto to wiedzieć, aby świętować każdą z nich

Życie to kilka ważnych etapów, wydarzeń, chwil lepszych i gorszych. Na świecie brak dwóch takich samych ludzi, to samo można powiedzieć o życiu – nie ma dwóch takich samych żyć. Każda biografia jest na tyle oryginalna, że warto o niej wspominać. Niemniej, choć jest tak, to w każdym życiu są punkty, które są zgodne dla większego ogółu. To etapy, jakie będzie trzeba przejść, gdyż tak każe prawo, religia, kultura czy zwyczaje. Te etapy są ogromnie ważne dla spójności w społeczeństwie i integracji w ramach danej struktury.

Pierwsza Komunia Święta
Wprowadził: Dustin and Jennifer Stacey
Źródło: http://www.flickr.com
Bez tych części ciężko byłoby określić jakieś wydarzenia, które mają rzutować na nasze życie. Jak bardzo istotne są takie sprawy dają do zrozumienia już ludy pierwotne. Przecież w nich rytuały przejścia z jednego etapu do kolejnego są nieodłączną częścią kultury. To one właśnie podkreślają ich wyjątkowość, ich filozofie życia, ich stosunek do różnych spraw . Kto zaniecha tego być może zostanie wyrzucony z danej społeczności, tak się najczęściej dzieje, chociaż wszystko zależy oczywiście, o jakiej kulturze mowa. Nie możemy przecież wszystkiego sprowadzać do jednego modelu postępowania, niemniej tak to przeważnie wygląda.

pierwsza komunia święta z Aldeko
Wprowadził: Pawel Loj
Źródło: http://www.flickr.com
W naszej kulturze też niełatwo jest żyć bez pewnych rytuałów i przejść. Większość Polaków to chrześcijanie, więc każdy powinien być ochrzczony, później nadchodzi pierwsza komunia naszego dziecka i bierzmowanie. Po drodze są święta, które celebrujemy. Tak jest ze wszystkimi religiami, to że świętujemy pewne wydarzenia umacnia nie tyle nasza wiarę (choć oczywiście tak jest), co łączy strukturę społeczeństwa. Trudno wyobrazić sobie człowieka, który nie należy do żadnej większej społeczności, nie obchodzi świąt, nie ma za sobą pewnych przejść. Nawet, jeśli jako dorosły zerwał wszelkie więzi, to na swoim koncie ma pewne wydarzenia i etapy, przez które musiał przejść.

Przeszedł to, jak był mały. Tak jest przecież przykładowo z chrztem. Nie ma więc wśród ludzi człowieka bez pewnego znaku, który określa jego miejsce w świecie.

Chcesz poznać coś równie ciekawego? Ekstra, ta strona www (http://tortytorty.pl/125-podklad-pod-tort) na pewno będzie dla Ciebie wartościowa, ponieważ przeczytasz na niej sporo podobnych danych.

Jeśli nie będzie to religia, państwo się o to upomni. Nie da się być obywatelem bez wielu dokumentów, jakie określają naszą lokalizację w świecie.
2022-04-29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.