Należy pamiętać, że noga w trakcie ćwiczeń poci się i stopy mogą także puchnąć.

Stąd też poleca się wybierać buty faktycznie wysokiej jakości, jak na przykład trampki converse czy buty typu nike kaishi


Uprawienie sportu jest nie tylko dobre dla naszego zdrowia, ale również może być świetną zabawą.
marynarki
Wprowadził: GabboT
Źródło: http://www.flickr.com


Podstawą jest jednak odpowiednie przygotowanie się do robienia ćwiczeń. Jednym z kluczowych elementów jest na pewno wybranie dla siebie odpowiedniego obuwia.


To, czy do ćwiczeń założymy trampki converse czy buty typu nike kaishi albo tak samo popularne reebok classic, zależy nie tylko od naszego gustu, jeżeli chodzi o wygląd obuwia, ale w szczególności od tego czy obuwie jest solidne i komfortowe w noszeniu. Źle dobrane obuwie nie tylko przeszkadza w poprawnym wykonywaniu ćwiczeń, lecz również może niestety szkodzić zdrowiu. Nie chodzi wyłącznie o odciski na stopach, ale między innymi o nieprawidłowe krążenie, które w efekcie może powodować różne przypadłości.


W praktyce wielu ludzi ma problemy z prawidłowym dopasowaniem obuwia. Nie wiedzą czy but ma być dokładnie dopasowany, czy trochę luźniejszy. Należy pamiętać, że noga w trakcie ćwiczeń poci się i stopy mogą w dodatku puchnąć. Dlatego istotne jest, aby dać im trochę więcej przestrzeni. Koniecznie również kupmy buty, jakie wyścielone są materiałem o właściwościach przepuszczających powietrze.
Jeżeli dobierzemy do tego skarpetki o właściwościach higroskopijnych, zarówno stopa pozostanie sucha, jak i obuwie nie będzie dość szybko niemiło pachnieć. Jeżeli postawimy na buty niskiej jakości, w przyszłości odbije się to na ich kondycji i na formie naszych nóg.
2018-02-12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.