Co tak naprawdę dają człowiekowi książki?


Czytelnictwo na niemalże całej Ziemi znacznie maleje. Niby jesteśmy dużo mądrzejsi, aniżeli poprzednie pokolenia, a tak czy siak nie czytamy tak sporo. Naturalnie tak czy siak nie można myśleć, iż kiedyś dosłownie wszyscy czytali książki - przecież analfabetyzm stosunkowo od niedawna nie jest zmorą polskiego społeczeństwa. Jednak prawda jest taka, że spada ilość tych osób, które są w stanie docenić książki. Z jakich przyczyn maleje ciągle czytelnictwo w Niemczech, Kanadzie, Norwegii czy u nas?
książki przygotowujące do matury
Wprowadził: Alberto G.
Źródło: http://www.flickr.com
Cóż, pewnie chodzi o to, iż ciągle doba jest krótka - jeśli przez znaczną część doby śpimy, zarabiamy na utrzymanie, dzielnie się uczymy, a na dodatek posiadamy sporo znajomych, nie może za bardzo dziwić, iż na czytelnictwo nie wystarczy nam czasu. Oczywiście nie można zapomnieć o trzech najbardziej znaczących pochłaniaczach czasu - Internet, telewizja i gry.

Aby dostać ekstra informacje o tej tematyce przenieś się do kolejnej witryny. W niej zapewne zainteresuje Cię kompleksowa analiza (http://www.e-hunter.pl/przysmaki-dla-psa).

Zapewne gdyby kilka dekad temu ludzie mogli siedzieć na Facebooku bądź Demotywatorach, dużo mniej chętnie sięgaliby po nawet interesujące książki (Książki na ).

Więcej treści

Kosztorys wydawniczy – czym jest oraz jak się go wylicza

książki
Wprowadził: Malcolm Manners
Źródło: http://www.flickr.com
Specjaliści mogą w niedługim czasie określić wszystkie kryteria, które spełniać powinny książki zanim zostaną wydane. Rewelacyjne i doceniane na rynku wydawnictwo naukowe cieszy się tak dużą popularnością, gdyż gwarantuje jakość książek. Niewysokie ceny za kolejne oferty książkowe to coś, co zachęca klientów do wybierania papierowych, drukowanych książek przy ich tak ogromnej konkurencji z ebookami. Wydawnictwo w szczególnym stopniu troszczy się o edytorskie dopracowanie do perfekcji każdego egzemplarza.


Naturalnie to są wszystko wymówki - kiedy pytamy się swojego znajomego z jakiej przyczyny nie czytał nawet Mickiewicza, nierzadko słyszymy, iż w rachubę wchodzi ciągły brak wolnego czasu. Dobra wymówka! Przecież owy znajomy najczęściej spędzi wiele wolnego czasu na chociażby graniu albo oglądaniu bzdurnych blockbusterów! A przecież książki powodują, że człowiek ma możliwość nareszcie się wyciszyć, wypocząć. Należy także doceniać to, iż Książki pogłębiają wyobraźnię, zasób słów bądź wiedzę o bardzo wielu dziedzinach.


Pewnie w Sieci, przykładowo na forach dyskusyjnych, trudno to dostrzec, lecz sporo osób zbyt często popełnia bzdurne błędy ortograficzne. Oczywiście obecnie błędy są podświetlane, a więc to sprawiło, że ciężej o błąd, lecz cóż z tego, jeśli każdego dnia wypisujemy na przykład faktury VAT? Następny argument za tym, aby nareszcie sięgnąć po książkę. Nie ma lepszego sposobu na walczenie z dysortografią, aniżeli właśnie nawet niezbyt mądra książka. Ciągle będzie spadało czytelnictwo, to pewne, ale miejmy nadzieję, iż elity nie będą zaliczały się do tego niezbyt szacownego grona ludzi.
2022-01-28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.