Co tak naprawdę dają człowiekowi książki?


Czytelnictwo na niemalże całej Ziemi znacznie maleje. Niby jesteśmy dużo mądrzejsi, aniżeli poprzednie pokolenia, a tak czy siak nie czytamy tak sporo. Naturalnie tak czy siak nie można myśleć, iż kiedyś dosłownie wszyscy czytali książki - przecież analfabetyzm stosunkowo od niedawna nie jest zmorą polskiego społeczeństwa. Jednak prawda jest taka, że spada ilość tych osób, które są w stanie docenić książki. Z jakich przyczyn maleje ciągle czytelnictwo w Niemczech, Kanadzie, Norwegii czy u nas?
książki przygotowujące do matury
Wprowadził: Alberto G.
Źródło: http://www.flickr.com
Cóż, pewnie chodzi o to, iż ciągle doba jest krótka - jeśli przez znaczną część doby śpimy, zarabiamy na utrzymanie, dzielnie się uczymy, a na dodatek posiadamy sporo znajomych, nie może za bardzo dziwić, iż na czytelnictwo nie wystarczy nam czasu. Oczywiście nie można zapomnieć o trzech najbardziej znaczących pochłaniaczach czasu - Internet, telewizja i gry. Zapewne gdyby kilka dekad temu ludzie mogli siedzieć na Facebooku bądź Demotywatorach, dużo mniej chętnie sięgaliby po nawet interesujące książki (Książki na ).

Więcej treści

Czy najlepiej w okresie urządzania mieszkania trzymać się takich sprawdzonych, utartych schematów? O czym pamiętać?

dowolne
Wprowadził: liketearsintherain's buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Perfekcyjne urządzone mieszkanie to marzenie chyba każdej osoby. W mieszkaniu tak naprawdę spędzamy znaczną część swojego życia, więc pragniemy poczuć się w nim dobrze. Czym się powinniśmy kierować urządzając swoje mieszkanie.


Naturalnie to są wszystko wymówki - kiedy pytamy się swojego znajomego z jakiej przyczyny nie czytał nawet Mickiewicza, nierzadko słyszymy, iż w rachubę wchodzi ciągły brak wolnego czasu. Dobra wymówka! Przecież owy znajomy najczęściej spędzi wiele wolnego czasu na chociażby graniu albo oglądaniu bzdurnych blockbusterów! A przecież książki powodują, że człowiek ma możliwość nareszcie się wyciszyć, wypocząć. Należy także doceniać to, iż Książki pogłębiają wyobraźnię, zasób słów bądź wiedzę o bardzo wielu dziedzinach.


Pewnie w Sieci, przykładowo na forach dyskusyjnych, trudno to dostrzec, lecz sporo osób zbyt często popełnia bzdurne błędy ortograficzne. Oczywiście obecnie błędy są podświetlane, a więc to sprawiło, że ciężej o błąd, lecz cóż z tego, jeśli każdego dnia wypisujemy na przykład faktury VAT? Następny argument za tym, aby nareszcie sięgnąć po książkę. Nie ma lepszego sposobu na walczenie z dysortografią, aniżeli właśnie nawet niezbyt mądra książka. Ciągle będzie spadało czytelnictwo, to pewne, ale miejmy nadzieję, iż elity nie będą zaliczały się do tego niezbyt szacownego grona ludzi.
2019-04-12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.