Troszkę o modzie i o ekonomii

W naszym rosnącym coraz szybciej kraju autostrady buduje się dziś aż furkocze. Nic to że od zaczęcia budowy przez dużą część czasu z autostradą niedaleko mojego miejsca zatrudnienia nic a nic się nie działo, a wzmiankowana służyła za dobry jakościowo spacerniak dla matek z dziećmi.
odzież
Wprowadził: Wójcik
Źródło: Wójcik
W owym pośpiechu o charakterze ślimaka popularny staje się znowu zapomniany już cokolwiek PRL. Oczywiście nie idzie o tęsknoty do praktyk rządzenia z tamtych czasów, ale chodzi o modę.

Czy czujesz ochotę na nowe tak samo interesujące artykuły? Jeśli tak, to chcemy Cię poinformować - kliknij, aby przeczytać tu dużo więcej.

Znane stają się książki o tym okresie. Powstają restauracje które w nazwie posiadają albo bezpośrednio nazwę PRL lub odwołania do niego, jak przykładowo do Malucha lub innego znaku owego okresu.

Więcej treści

Jak moda wpływa na wybory niejednej osoby, gdzie poszukiwać pomysłów i inspiracji na ciekawe zestawienie odzieży.

modna kobieta, moda, ubiór
Wprowadził: Trang Angels
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo dużym problemem podczas zakupów obuwia i odzieży jest to, czy znalezione towary będą modne. To, że znajdować się one będą w obecnej kolekcji jakieś znanej marki nie będzie bynajmniej oznaczać, że pozostaną w zgodzie z obowiązującymi aktualnie trendami. Jest to trochę naiwne podejście, bo faktyczna moda nie będzie polegać na tym, aby bez zastanowienia wybierać to, w czym chodzą modelki.


W największym stopniu jednak widać tenże trend w modzie. Jak w latach młodości moich rodzicieli, modne dziewczę ubiera się w używane ubrania pochodzące z Zachodu. Onegdaj, 30 czy też 40 lat temu takie obyczaje były spowodowane - łagodnie powiedziawszy - mizerią oferty polskich producentów.


Naturalnie nie istniała wtenczas taka firma jak importer odzieży używanej (>>www<<), a właściwie nie istniał oficjalny handel zagraniczny.

Poczytaj więcej w treści (http://www.wonia.pl/dekoracje-slubne/) podobnego artykułu - są w tamtym miejscu zamieszczone niesamowicie praktyczne dane, które na pewno wykorzystasz w praktyce.

Nieoficjalnie dało się sprowadzić
ubrania
Wprowadził: PresKA
Źródło: PresKA
wiele chociaż wymagało to wiele znajomości, samozaparcia i sporo gotówki, jednak gotówka w Polsce Ludowej to był mniejszy kłopot. W każdym mieście wojewódzkim można było spotkać miejsca gdzie wyprzedawał niezgodnie z prawem importer odzieży używanej zza Żelaznej Kurtyny. Do kultury wniknęły nazwy takie jak Stadion Narodowy - miejsca które przez długie lata były oazami klasycznej gospodarki. Oczywiście egzystowały one w szarej strefie tolerowanej przez władze bo sama władza korzystała z korzyści tych miejsc.

Nie dziwuje zatem zjawisko, że w naszej świadomości do dzisiaj zostały przeświadczenia iż to co zachodnie jest ładniejsze, lepsze nawet jeżeli używane.

Rzecz jasna współczesna strojnisia nie musi już korzystać z podejrzanych targowisk, wystarczy iż wybierze się do marketu z którym współpracuje importer odzieży używanej aby za parę złotych i w parę godzin poszukiwań znaleźć coś interesującego dla siebie. Jednocześnie będzie modnie ekologiczna, bowiem da "drugie życie" wykorzystywanym wcześniej ubraniem. Zaspokajamy również w tenże sposób potrzebę gospodarności i zaradności.
2021-06-04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.