Troszkę o modzie i o ekonomii

W naszym rosnącym coraz szybciej kraju autostrady buduje się dziś aż furkocze. Nic to że od zaczęcia budowy przez dużą część czasu z autostradą niedaleko mojego miejsca zatrudnienia nic a nic się nie działo, a wzmiankowana służyła za dobry jakościowo spacerniak dla matek z dziećmi.


odzież
Wprowadził: Wójcik
Źródło: Wójcik
W owym pośpiechu o charakterze ślimaka popularny staje się znowu zapomniany już cokolwiek PRL. Oczywiście nie idzie o tęsknoty do praktyk rządzenia z tamtych czasów, ale chodzi o modę. Znane stają się książki o tym okresie. Powstają restauracje które w nazwie posiadają albo bezpośrednio nazwę PRL lub odwołania do niego, jak przykładowo do Malucha lub innego znaku owego okresu.

W największym stopniu jednak widać tenże trend w modzie. Jak w latach młodości moich rodzicieli, modne dziewczę ubiera się w używane ubrania pochodzące z Zachodu. Onegdaj, 30 czy też 40 lat temu takie obyczaje były spowodowane - łagodnie powiedziawszy - mizerią oferty polskich producentów.


Naturalnie nie istniała wtenczas taka firma jak importer odzieży używanej (>>www<<), a właściwie nie istniał oficjalny handel zagraniczny. Nieoficjalnie dało się sprowadzić
ubrania
Wprowadził: PresKA
Źródło: PresKA
wiele chociaż wymagało to wiele znajomości, samozaparcia i sporo gotówki, jednak gotówka w Polsce Ludowej to był mniejszy kłopot. W każdym mieście wojewódzkim można było spotkać miejsca gdzie wyprzedawał niezgodnie z prawem importer odzieży używanej zza Żelaznej Kurtyny. Do kultury wniknęły nazwy takie jak Stadion Narodowy - miejsca które przez długie lata były oazami klasycznej gospodarki. Oczywiście egzystowały one w szarej strefie tolerowanej przez władze bo sama władza korzystała z korzyści tych miejsc.

Nie dziwuje zatem zjawisko, że w naszej świadomości do dzisiaj zostały przeświadczenia iż to co zachodnie jest ładniejsze, lepsze nawet jeżeli używane.

Rzecz jasna współczesna strojnisia nie musi już korzystać z podejrzanych targowisk, wystarczy iż wybierze się do marketu z którym współpracuje importer odzieży używanej aby za parę złotych i w parę godzin poszukiwań znaleźć coś interesującego dla siebie. Jednocześnie będzie modnie ekologiczna, bowiem da "drugie życie" wykorzystywanym wcześniej ubraniem.

Kiedy będziesz potrzebować dodatkowych informacji na temat omawiany w powyższym poście, to wejdź tu okrycia wierzchnie dla dzieci - niewątpliwie te artykuły też Cię zaciekawią.

Zaspokajamy również w tenże sposób potrzebę gospodarności i zaradności.
2020-01-31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.