Obsługa techniczna wszystkich imprez - co musisz na ten temat się dowiedzieć

Idealne rozwiązanie, jeśli chodzi o imprezę masową to zwrócenie na nią uwagi jak największej ilości osób. Osoby, które pojawiają się na takiej imprezie chcą doskonałej jakości, nawet, jeżeli nie musiały zapłacić za wstęp nawet grosza. A by wszystko świetnie było słychać niezbędni są ludzie. Taka obsługa techniczna imprez to niezmiernie ważna sprawa. Niektórzy myślą, że to banalna sprawa, ale wcale tak nie jest.


Suma summarum nigdzie się zbytnio tego człowiek wyuczyć nie może, poza samymi imprezami. Więc jeżeli w przyszłości chcielibyśmy działać, jako technik na wielkich imprezach, to rzeczywiście powinniśmy wkręcić się na początek totalnie wolontaryjnie w taką akcję. A później, kto wie. Oczywiście często w obsłudze technicznej są bardzo dobrzy muzycy, którzy dbają o nagłośnienie (obsługa techniczna imprez). Jednak są też ludzie, którzy zajmują się odpowiednim rozłożeniem kabli oraz odpowiednim oświetleniem. Oświetleniowcy to również inny krąg. Ogółem grup , które zalicza się do ogólnie pojętej obsługi technicznej jest dużo. Powinniśmy się dowiedzieć, co i jak tam działa i dowiedzieć gdzie pójść, na jaki kurs, albo do jakiej szkoły się zapisać, żeby faktycznie być dobrym w takiej pracy. Czasem piosenkarze posiadają swoich ludzi i to oni zawsze jeżdżą z nimi na koncerty, by wszystkim się zająć.
impreza
Wprowadził: Bolo de Caneca Confeitaria
Źródło: http://www.flickr.com


Oświetlenie i nagłośnienie na imprezach


Kiedy idziemy na koncert liczymy na świetne show. A jest to realne nie jedynie dzięki genialnym postaciom, dla których na koncert przyszliśmy, ale też dzięki osobom z obsługi technicznej, bo to właśnie ludzie z obsługi dbają o to by oświetlenie sceniczne było odpowiednie i żeby nagłośnienie estradowe nie było złe (czytaj o oświetleniu scenicznym).

Kliknij ten link - więcej zobaczysz w serwisie, który odnajdziesz w tamtym serwisie. To będą analogiczne porady, zatem bez wątpienia je też przekonasz się za ciekawe.

Dlatego jeżeli chcielibyśmy dać dobry koncert musimy zaufać ludziom z obsługi technicznej, że mają wiedzę na temat tego, co robią. Oczywiście przed samym występem jest również próba, na której da się wszystko posprawdzać.


Kiedy ruszamy na koncert i na przykład muzycy są w dobrej kondycji, nagłośnienie jest dobre i oświetlenie będzie tworzyło klimat, to naprawdę po tego typu imprezie mamy całe mnóstwo energii . A jeżeli niestety nagłośnienie będzie szwankowało i oświetlenie jest do bani, to chociaż nie wiem jak gwiazdy będą się starać, będzie im ciężko dać ludziom swą energię.
2022-04-07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.