Pięć ważkich powodów, dla jakich należałoby czytać książki

W dobie wszechstronnego Netu dużo ludzi coraz więcej czasu spędza korzystając z kompa, serwisów społecznościowych oraz innych rzeczy, jakie proponuje nam dziś Internet. Nie da się więc nie dostrzec, że w naszym społeczeństwie czytanie książek staje się coraz mniej modne i coraz bardziej zanika, w szczególności można to uchwycić wśród młodszych pokoleń.
książka
Wprowadził: Alicia A. L.
Źródło: http://www.flickr.com
Niemniej czytanie książek ma niezwykle sporo zalet i nawet jeśli nie jesteś pasjonatem takiej lektury to warto nieraz znaleźć choćby chwilę na czytanie książek, tym bardziej, że niesie to za sobą istotnie niemało ogromnych wartości. Naturalnie zdołamy wyliczyć współcześnie faktycznie mnóstwo powodów, dla jakich powinno się czytać książki, aczkolwiek my skupimy się dziś wyłącznie na pięciu z nich.

Po pierwsze czytanie książek naturalnie wzmacnia naszą wiedzę. Część rzeczy, jakie czytamy na stałe pozostaje w naszym mózgu, zaś wiedza ta daleko wzmacnia nasze horyzonty, oraz także wpływa na lepsze zrozumienie świata.

Gdy już przejrzysz ten tekst, to zerknij także na podobne wątki (http://pischool.pl/angielski/), które zawierają nie mniej interesujące dane - one niezwykle Cię wciągną.

Co więcej dzięki czytaniu książek ubogaca się nasze słownictwo, mamy znacznie większą łatwość wypowiadania się, charakteryzuje nas większa sztuka wymowy.


Więcej treści

Niebawem święto mam? Dowiedz się, czym obdarować swoją rodzicielkę

prezent
Wprowadził: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Dzień Mamy to okazja, jaką powinniśmy świętować każdego roku, gdyż mama to najistotniejsza osoba w naszym życiu. To ona nas wychowała, wpajając nam dodatnie wartości i sprawiła, iż staliśmy się przyzwoitymi ludźmi. Dlatego gdy zbliża się jej święto, warto jest poszukać wyjątkowego podarunku, jaki wywoła na jej twarzy niekłamany uśmiech.


książka
Wprowadził: MocaDeco
Źródło: http://www.flickr.com
Po drugie książki wpływają także na poprawę pamięci. Jest to doskonały trening dedukcji, analitycznego i krytycznego myślenia, a także wyciągania wniosków. Czytanie książek poprawniej oddziałuje na naszą poprawę pamięci, niż chociażby czytanie postów opublikowanych na portalach społecznościowych.

Trzecią zaletą czytania książek jest to, iż polepszają empatię. Czytając częstokroć wczuwamy się w położenie bohatera, razem z nim doświadczamy kłopotliwe chwile, rozumiemy jego rozterki. Takie uczuciowe poruszenie sprawia, że w stosunku do innych osób jesteśmy skłonni przejawiać większą empatię.

Udowodniono też, iż czytanie książek opóźnia demencję oraz rozwój Alzheimera, w związku z tym jak widać książki posiadają także zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Co ciekawe oglądanie telewizji ma efekt istotnie odwrotny, ponieważ może przyspieszyć awans choroby.

Ostatnią, piątą zaletą czytania książek jest to, że książki świetnie wpływają na odprężenie. Intrygująca i wyśmienita książka potrafi o wiele lepiej uspokoić, aniżeli kubek herbaty czy też słuchanie muzyki.
2022-03-23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.