Pięć ważkich powodów, dla jakich należałoby czytać książki

W dobie wszechstronnego Netu dużo ludzi coraz więcej czasu spędza korzystając z kompa, serwisów społecznościowych oraz innych rzeczy, jakie proponuje nam dziś Internet. Nie da się więc nie dostrzec, że w naszym społeczeństwie czytanie książek staje się coraz mniej modne i coraz bardziej zanika, w szczególności można to uchwycić wśród młodszych pokoleń.
książka
Wprowadził: Alicia A. L.
Źródło: http://www.flickr.com
Niemniej czytanie książek ma niezwykle sporo zalet i nawet jeśli nie jesteś pasjonatem takiej lektury to warto nieraz znaleźć choćby chwilę na czytanie książek, tym bardziej, że niesie to za sobą istotnie niemało ogromnych wartości. Naturalnie zdołamy wyliczyć współcześnie faktycznie mnóstwo powodów, dla jakich powinno się czytać książki, aczkolwiek my skupimy się dziś wyłącznie na pięciu z nich.

Po pierwsze czytanie książek naturalnie wzmacnia naszą wiedzę. Część rzeczy, jakie czytamy na stałe pozostaje w naszym mózgu, zaś wiedza ta daleko wzmacnia nasze horyzonty, oraz także wpływa na lepsze zrozumienie świata.

Gdy już przejrzysz ten tekst, to zerknij także na podobne wątki (http://pischool.pl/angielski/), które zawierają nie mniej interesujące dane - one niezwykle Cię wciągną.

Co więcej dzięki czytaniu książek ubogaca się nasze słownictwo, mamy znacznie większą łatwość wypowiadania się, charakteryzuje nas większa sztuka wymowy.


Więcej treści

Czy faceci noszą portfele? A może preferują brzęczenie monetami schowanymi w kieszeniach?

Prawdopodobnie bardzo wielu facetów nie chodzi z portfelami. Preferują oni wypełniać sobie kieszenie dzwoniącymi monetami, a karty płatnicze trzymać gdzie się da. Szczęśliwie coraz więcej facetów przekonuje się do takich dodatków jak portfele męskie. Nie bez przyczyny w tej materii jest fakt, że powstają coraz to oryginalniejsze i znacznie bardziej trendy prototypy, które już samym stanem sprawiają, że człowiek chce go posiadać.


książka
Wprowadził: MocaDeco
Źródło: http://www.flickr.com
Po drugie książki wpływają także na poprawę pamięci. Jest to doskonały trening dedukcji, analitycznego i krytycznego myślenia, a także wyciągania wniosków. Czytanie książek poprawniej oddziałuje na naszą poprawę pamięci, niż chociażby czytanie postów opublikowanych na portalach społecznościowych.

Trzecią zaletą czytania książek jest to, iż polepszają empatię. Czytając częstokroć wczuwamy się w położenie bohatera, razem z nim doświadczamy kłopotliwe chwile, rozumiemy jego rozterki. Takie uczuciowe poruszenie sprawia, że w stosunku do innych osób jesteśmy skłonni przejawiać większą empatię.

Udowodniono też, iż czytanie książek opóźnia demencję oraz rozwój Alzheimera, w związku z tym jak widać książki posiadają także zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Co ciekawe oglądanie telewizji ma efekt istotnie odwrotny, ponieważ może przyspieszyć awans choroby.

Ostatnią, piątą zaletą czytania książek jest to, że książki świetnie wpływają na odprężenie. Intrygująca i wyśmienita książka potrafi o wiele lepiej uspokoić, aniżeli kubek herbaty czy też słuchanie muzyki.
2022-03-23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.