Porządki w szafie z ubraniami. Do zostawiania jakiego rodzaju ciuchów mamy zazwyczaj tendencję? Czy dobrze jest je zostawiać?

Gdy stajemy przed koniecznością uporządkowania swojej szafy z ubraniami przed wiosną to często czynność ta zajmuje nam bardzo dużo czasu. Jest tak, gdyż do sporej ilości rzeczy mamy duży sentyment, spora ilość ubrań jest w naszej szafie już od bardzo dawna. Tym bardziej trudno jest się z nimi rozstać, kiedy pomyślimy sobie, iż być może moda na nie niedługo znowu wróci. Jakiego rodzaju ciuchy mamy w zwyczaju za każdym razem zostawiać jak również czy rzeczywiście dobrze robimy?

Duża część zostawianych przez nas ubrań to ubrania tak zwane „po domu”. Nazwa ta może mieć szereg znaczeń. Może znaczyć dajmy na to, iż spodnie dresowe El Polako, jakie świetnie nam jakiś czas służyły oraz są już trochę zniszczone będą nadawały się jeszcze do sprzątania. Dostępne są tutaj: . Do takich czynności zakładamy ubrania gorszej jakości by nie zniszczyć przykładowo chlorem naszych nowych spodni. Kolejne znaczenie takiego pojęcia może być również takie, że zostawiamy różne luźne, schodzone swetry czy bluzki, jakie nie nadają się już do wyjścia, a są niesamowicie wygodne. Jak przychodzimy po pracy do domu to chcemy tylko wskoczyć w wygodne ciuchy i relaksować się po całym, pełnym trudów dniu. W takich chwilach nie zwracamy uwagi na to, w jakim stanie są nasze ubrania. Ważne by były wygodne. Zostawianie takich ciuchów na pewno ma sens. Natomiast wtedy gdy zauważymy, że kupka tego typu ubrań rośnie w ogromnym tempie oraz jest ona już prawie identyczna, jak naszych normalnych ciuchów do chodzenia na co dzień, to na pewno musimy ją posegregować. Trzeba ją wtedy przejrzeć i wyrzucić te, jakie są w bardzo kiepskim stanie.


Więcej treści

Jak rozsądnie skompletować swoją garderobę?

moda
Wprowadził: Gatta
Źródło: Gatta
Zakupy ubrań – dla jednych to czysta przyjemność, a dla innych to po prostu konieczność. Do tej pierwszej grupy zaliczają się z reguły kobiety, a do drugiej natomiast mężczyźni. Kobiety kochają chodzić po sklepach, wybierać kolejne stroje, coraz to nowsze spodnie, spódnice, sukienki czy żakiety. Mężczyznom z kolei nierzadko wystarczy kilka podobnych do siebie kompletów ubrań i już są szczęśliwi. Podejście do tej kwestii bywa więc tutaj naprawdę skrajnie różne u różnych osób.

Kolejny rodzaj ubrań, które często zostawiamy to te, do jakich mamy sentyment. Sporo z nich kojarzy nam się z jakimś ważnym wydarzeniem z przeszłości. Tak jak sukienka z bolerkiem, jaką miałyśmy na studniówce. Sprawdź adres: . Część ubrań jest jeszcze po naszych rodzicach i trudno nam się ich pozbywać. Oczywiście warto zostawiać tego typu ubrania, gdyż może się okazać, iż z czasem będą znowu krzykiem mody. Może także zdarzyć się tak, iż będziemy mieć w swojej szafie ubrania bardzo unikatowe, a wręcz prawie zasługujące na miano zabytkowych. Ważne, aby zatroszczyć się o tego typu ubrania gdyż nieużywane mogą dajmy na to paść ofiarą moli. Sprawdźmy je od czasu do czasu i odświeżmy. Można użyć woreczek z kwiatami lawendy, jaki powinien odstraszyć żarłoczne owady.
2022-12-16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.