Przygotowania do świąt - dobre planowanie

Przedświąteczne przygotowania przeważnie wyglądają tak: najpierw wydaje ci się, że masz jeszcze sporo czasu. Naraz zaczyna się on prędko kurczyć. Na kilka dni przed Wigilią wpadasz w panikę: czynisz przedświąteczne porządki, nabywasz prezenty. Wigilia będzie u ciebie, i na dodatek sama musisz ją przygotowywać.
Dalszy rozwój wydarzeń także możemy przewidzieć. Poniektóre gospodynie stoją całą noc przy garach, a potem wytrzymują tylko do wręczenia podarunków. Umęczone zostawiają gości przy stole i idą odespać całonocne kucharzenie. Inne, niezmiernie zapracowane gospodynie, ostatniego dnia biegają po marketach i nabywają „gotowce”. I na ogół są wściekłe, ponieważ nie ma, tego, co chciały nabyć, a przy tym wydały dużo więcej gotówki, niż zaplanowały. Wszystkie zawsze postanawiają, że w przyszłym roku będzie inaczej. Na dodatek co roku w przedszkolach i szkołach ma miejsce spotkanie ze Świętym Mikołajem, i też należy to wziąć pod uwagę. Co zrobić, aby święta nie stały się koszmarem pani domu? Najlepiej, jeżeli może być to mikołaj w szkole. Świetna organizacja to fundament, ażeby nie wpaść w przedświąteczną histerię. Wiedzą o tym wszyscy, na których głowach leży przygotowywanie świąt. Najlepiej zacząć od rozpisania jadłospisu na wszystkie świąteczne dni. Następnie sporządź listę sprawunków do tego dobraną. Warto wyodrębnić artykuły, które można kupić wcześniej (na przykład cukier, olej, słodycze), zaś na ostatni tydzień pozostawić tylko te, które nie mogą nazbyt długo leżeć. Dzięki liście nie będziesz latać za każdym razem do marketu, gdy okaże się, że akurat czegoś ci zabrakło. Następnie z kalendarzem w dłoniach na tydzień przed Wigilią utwórz harmonogram działań. Zanotuj dokładnie co masz uczynić: dla przykładu ugotować jarzyny na sałatkę, pokroić cebulkę do śledzi, wyjąć pasztet z zamrażalnika. Lepiej poświęcić więcej czasu na zrobienie planu aniżeli później miotać się po pomieszczeniu kuchennym od jednej roboty do drugiej i zastanawiać się: co ja mam jeszcze do zrobienia? Gdy już wszystko ogarniemy, pozostają nam same przyjemności, takie jak przykładowo mikołaj w przedszkolu, ubieranie choinki albo wybieranie prezentów. Przy dobrej organizacji znajdziemy również czas na relaks.


Więcej treści

Faworyt wszystkich maluchów – czyli jak ściągnąć świętego Mikołaja do przedszkola?

mikołaj wystający zza choinki
Wprowadził: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Dzieci nie wyobrażają sobie czasu przedświątecznego bez spotkania ze świętym Mikołajem. Jak trafimy do sympatycznego świętego i w jaki sposób przygotować spotkanie, żeby było niezapomnianym przeżyciem dla dzieci? Mikołaj w przedszkolu to niezbędne wydarzenie w grudniu. Maluchy przygotowują dla niego utwory muzyczne i wiersze, w zamian dostając od świętego prezenty. Wbrew pozorom, spotkanie ze świętym Mikołajem prosto przeprowadzić.
2021-12-16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.