Rola odzieży medycznej w pracy personelu placówek medycznych

Personel medyczny, w szczególności w szpitalach i pozostałych ośrodkach medycznych jest zobligowany do ubierania specjalnej garderoby. Wszystkim, doktor medycyny, przede wszystkim kojarzy się z białym fartuchem, lecz czasy, kiedy odzież medyczna była tylko w kolorze białym, już dawno minęły.


sukienka medyczna
Wprowadził: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach, wytwórcy odzieży medycznej posiadają w swoim asortymencie zróżnicowane kolory i style ciuchów.


Pielęgniarki i lekarze są w stanie dobierać spośród różnych części garderoby. Kiedyś panowały głównie fartuszki medyczne, ale obecnie można wybierać: spodnie lub spódnica medyczna, profesjonalne buty, bluzki z długim rękawem albo sukienka medyczna, okulary laboratoryjne oraz multum innych.


Odzież medyczna powinna spełniać dużo norm oraz zaliczyć pozytywnie różnorodne testy, szczególnie ten na solidność. Przykładowo, takie fartuszki medyczne nie powinny się zbyt łatwo porwać. Ich funkcją jest osłona lekarza przed zarazkami, a w klinice czasem zdarza się przypadek, że pacjent z bólu pociągnie za fartuch. Podobną solidność muszą mieć także pozostałe elementy garderoby pracowników medycznych.


Więcej treści

Biżuteria ma niesłychanie szeroką grupę fanów

wygląd
Zdecydowaną większość stanowią w tej sferze naturalnie kobiety, choć jest możliwe odnieść wrażenie, że Mężczyźni od jakiegoś czasu niezwykle intensywnie starają się im dorównać.


Jeśli jednak rozchodzi się o biżuterię, panie ciężko będzie pokonać w tej konkurencji.


Dodatkowo, nie ma znaczenia, czy jest to sukienka medyczna, albo bluzka z krótkim rękawem, czy para spodni, czy spódnica medyczna – one wszystkie podlegają przepisom, w odniesieniu do metod ich czyszczenia - Vena Magdalena Mieszała. Inspekcja sanitarna ma prawo żądać od szpitala okazania umowy prawnej z punktem pralni medycznej, która dba o należytą sterylizację garderoby medycznej. Nieposiadanie tego typu umowy prawnej kosztuje placówkę niezwykle dużą karę.


Wszelkie warunki, odnośnie odzieży lekarza lub pielęgniarki są dobrze osadzone w rzeczywistości. praca z chorymi niesie ze sobą wysokie ryzyko, w szczególności ze względu na obcowanie z różnorodnymi zarazkami oraz patogenami. Częsta zmiana odzieży medycznej i jej właściwa dezynfekcja ma również na celu zabezpieczenie ludzi poza szpitalami przed rozpraszaniem się chorobowych patogenów poza obręb kliniki. Wszystkie medyczne rzeczy, odpady oraz ciuchy, są zawsze odpowiednio zabezpieczone i nie należy korzystać z takich, które mają w osłonce nawet małe rozdarcie.


Praca z chorymi pacjentami jest niezwykle odpowiedzialna.


Personel powinien zrobić wszystko, by nie szkodzić chorym, którymi się opiekuje oraz aby nie narażać samych siebie na zbędne niebezpieczeństwo. Z tego powodu, tak ważna jest specjalistyczna odzież medyczna - http://venauniformy.pl/.
2017-11-21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.