Rozwiązania na znakomitym poziomie

Trash metal oraz powiązane z tego rodzaju muzyką gatunki sporą popularność zdobyły w latach 80. Warto zaznajomić się dokładnie z dyskografiami szczególnie docenianych artystów tamtych czasów. Fani grup takich jak Metallica czy Anthrax na pewno polubią propozycje zespołu Slayer. Powstał on w 1981 roku w Huntington Park, co usytuowany jest na przedmieściach Los Angeles. Zespół współpracował z rozmaitymi wytwórniami płytowymi: Metal Blade, Def Jam, American, Columbia oraz Sony Music.

Behemoth polskimi Bestiami grającymi od 1991 roku
koncert
Źródło: http://www.morguefile.com/
Dziesięć lat po opisywanej grupie muzycznej powstał Behemoth, a więc w 1991 roku. Polska, a dokładnie pochodząca z Gdańska grupa tworzy od tej pory muzykę w rodzaju pagan metal, black metal oraz death metal. Aktualnie członkami zespołu są: Adam Nergal Darski, Zbigniew Inferno Promiński oraz Tomasz Orion Wróblewski. Sama nazwa zespołu oznacza bestie i pochodzi z języka hebrajskiego. W 1992 roku grupa funkcjonowała pod nazwą Baphomet i grała black metal. Różnorodność proponowanych stylów pozwoliła na znalezienie dużej liczby słuchaczy.

Amerykański zespół Slayer a poziom słuchalności wśród entuzjastów
Inicjatorem zespołu był Kerry King, gitarzysta, który wraz z Jeffem Hannemanem, także gitarzystą, i Dave’m Lombardo – perkusistą, jak i basistą i wokalistą, Tomem Arayą stworzył zespół muzyczny wszech czasów.

Czy zszokował Cię ten artykuł? Aby zgłębić zagadnienie wejdź tutaj oraz poznaj więcej szczegółów - na pewno będą dla Ciebie zaskakująco interesujące.

Slayer od samego początku charakteryzuje się swoim własnym stylem, co bazuje na intensywnych partiach gitar z partiami solo. Te solowe partie wykonywane są przy użyciu tremola, a całości towarzyszy niezastąpiony wokal. Aż cztery albumy uzyskały w USA status złotej płyty, co świadczy o niezwykle wysokim poziomie muzyki.

Behemoth oraz Slayer grupami tworzącymi znakomitą muzykę
Behemoth daje do dyspozycji zróżnicowany, choć mimo wszystko ukonstytuowany styl muzyczny. Komponowanie się black metalu, pagan metalu oraz wplatanie gitar akustycznych, jak również dokładne słyszenie death metalu w kolejnych kawałkach wzbudza spore zainteresowanie oraz euforię wśród zwolenników. Nie tylko zdeklarowani entuzjaści tego konkretnego zespołu, a także entuzjaści takiego rodzaju muzyki stawiają na grupę do przesłuchania dyskografii.
2022-11-09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.