Święta to najwspanialszy okres w roku dla niejednego Polaka — choinka, rodzinna atmosfera, magia

Każdy z nas pewnie kocha Boże Narodzenie, ponieważ jest to niezwykły czas spędzony w gronie rodzinnym — okres spokoju oraz miłości.


Zapewne najbardziej charakterystycznym symbolem świąt jest choinka.
twarz
Wprowadził: Otmuchów
Źródło: Otmuchów


Tradycja ta w naszej ojczyźnie wydaje się być stosunkowo długa i przywędrowała do nas z Niemiec. Przystrajanie choinki jest rewelacyjną zabawą w każdym domu. Szczególnie lubią to rodziny, gdzie wychowuje się małe brzdące. Z reguły robią to one z tatą. Jeśli drzewko jest duże, to ojciec powinien podnosić je, by mogły powiesić bombki na wyższych gałązkach. To wielka radość. Zwykle są dwa sposoby wybierania bombek na choinkę. Jedni długo dokładają różne okazy, aby później mogły one na choince tworzyć pewnego rodzaju opowieść z minionych świąt. Dziadkowie mogą je opowiadać nawet wnukom. Inni wolą co rok zamawiać nowe bombki zgodnie z obowiązującą modą na jakiś kolor w tym sezonie. W mieszkaniach, gdzie są małe dzieci albo czworonożne pupile, powinniśmy wybrać bombki z plastiku. W tym roku z pewnością modne będą turkusowe bombki choinkowe, ponieważ ten kolor wiedzie obecnie prym na rynku wystroju wnętrz. Zatem jeśli dla przykładu mamy turkusowe dodatki w salonie (choćby poduszki na sofie albo abażur na lampie), to bombki w identycznym odcieniu będą się na drzewku prezentowały świetnie. Bombki możemy kupić w internecie.
Jeżeli zrobimy to z odpowiednim wyprzedzeniem, to na pewno zdążą do nas dotrzeć przed Bożym Narodzeniem.


W świętach nie chodzi o podarki, ale o magię. I ją tworzą właśnie dekoracje wnętrz bielsko biała — również te choinkowe.
2022-01-28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.