Szmaragd oraz cyrkon - kamienie szlachetne stosowane w biżuterii

Kamienie szlachetne są ogromnie często stosowane przy wytwórczości biżuterii. Do najczęściej stosowanych kamieni szlachetnych przynależą diamenty, perły, i także szmaragdy oraz cyrkony.


Kwiatowe wzory od Deichmann
Wprowadził: Deichmann
Źródło: Deichmann


Szmaragdy to nie tylko kamienie jubilerskie, ale również kolekcjonerskie. Posiadają wysoką wartość, są wyjątkowo wartościowe, a co więcej ogromnie ładne. Szmaragdy posiadają śliczną, zielonkawą barwę, doskonale prezentują się w kolczykach, bransoletkach czy również pierścionkach Więcej na ten temat na stronie gemeo.pl. Obecnie szmaragdy przeważnie są produkowane syntetycznie. W branży jubilerskiej wykorzystuje się również szmaragdy naturalne, chociaż są one wygrzewane w olejach, co pozwala na uniknięcie skaz czy pęknięć.


Więcej treści

Biżuteria handmade przedstawia się naprawdę interesująco

Sztuka współczesna
Źródło: http://www.sxc.hu/
W czasie masowych produkcji, gdzie każdy produkt przedstawia się dokładnie tak samo co do każdej nitki czy kropki na rysunku, coraz znaczniejszą popularnością radują się przedmioty robione ręcznie.


Cyrkon także jest bardzo cenionym kamieniem jubilerskim i kolekcjonerskim. Chociaż posiada on jeszcze dużo rozmaitych zastosować Zapraszamy na stronę partnera - gemeo.pl. Cyrkon stosowany jest w szczególności w stomatologii, do przygotowywania materiałów żaroodpornych i ognioodpornych, co więcej użytkuje się go w reaktorach nuklearnych, przy wytwórczości pigmentów i farb, a także w przemyśle chemicznym. Cyrkon ma również wielkie wykorzystanie w fabrykacji szkliw, ceramiki, oraz także włókien i materiałów ściernych. Cyrkon to szczególny kamień, który występuje w nadzwyczaj wielu pięknych barwach - żółtej, pomarańczowej, a także czerwonej, zielonej albo niebieskiej. Wyróżniamy również cyrkony fioletowe i bezbarwne.


Biżuteria, w której użyto cyrkonów jest niezwykle cenna, cechuje się także świetną klasą i ładnym designem, gdyż kamień ten jest naprawdę zachwycający.
2017-08-18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.