Telewizor plazmowy, telewizory LED i LCD – który z nich kupić?

Już czas aby zmienić odbiornik telewizyjny na nowy? Wahasz się czy zakupić telewizor LCD, tv led czy telewizor plazmowy? Przedstawione informacje pomogą Ci dokonać dobrego zakupu, wskazują one wady i zalety różnego typu telewizorów. W celu uzyskania szerszych informacji dotyczących konkretnych modeli telewizorów zobacz również ofertę jaką posiada sklep internetowy rtv.


Przy zakupie telewizora kluczowa jest wielkość ekranu, kontrast i trwałość.
Czasem możemy sugerować się marką, najbardziej znane są telewizory panasonic, tv samsung, telewizory lg, które przedstawiają od niedawna najnowsze telewizory 3D, jak również często kupowane są telewizory sony.

Często występującą wadą telewizorów plazmowych jest tworzenie się lokalnych wypaleń na ekranie. Może to mieć miejsce przy zbyt długim eksponowaniu tego samego jasnego logo stacji telewizyjnej. Producenci telewizorów plazmowych aby zapobiec temu stosują powolne, nie zauważalne dla odbiorcy przesuwanie całego obrazu.
W matrycach telewizorów LCD wypalają się zazwyczaj pojedyncze piksele, podczas gdy w plazmach są to całe grupy pikseli.

Płyty ogniochronne firmy Knauf
Wprowadził: Knauf Sp. z o.o.
Źródło: Knauf Sp. z o.o.
W telewizorach LED dzięki sposobie działania diod i szerokim wachlarzu kolorów obraz jest niezwykle ostry. Telewizory te mają bardzo realistyczne odwzorowanie barw, czerni oraz szarości. Dodatkową zaletą telewizorów wyprodukowanych w technologii LED jest duża stabilność obrazu.

Przejdź do wpisu, który umieściliśmy pod podanym linkiem i czytaj więcej ekspertyzy budowlane wrocław na ów temat, który widocznie Cię zaintrygował. Nie czekaj!

Zużycie energii w danych telewizorach jest zdecydowanie mniejsze, a trwałość ekranów z podświetleniem LED zdecydowanie jest większa od trwałości jakie mają ekrany LCD.

Wraz z popularyzacją kina 3D, przyszła pora na wprowadzenie trzech wymiarów także w zwykłych telewizorach. Na pewno minie trochę czasu zanim trójwymiarowy obraz stanie się w Polsce standardem, ale na rynku są już dostępne pierwsze modele telewizorów umożliwiających wyświetlanie telewizji 3D. Takie telewizory mają je w swojej ofercie firmy Panasonic, Samsung a także LG

Specyfikacje i opisy techniczne telewizorów koncentrują się wokół ekranu i dźwięku. Ocena jakości wyświetlanego obrazu jak i walorów dźwiękowych telewizora na podstawie parametrów nie jest prostym zadaniem, dlatego tak istotna jest umiejętność rozszyfrowywania skomplikowanych danych technicznych poszczególnych modeli telewizorów.

Czujesz ochotę na następne zajmujące posty? Nie czekaj! Stworzyliśmy ich dla Ciebie sporo. Zatem naciśnij i ciesz się ostatnimi opisami.

Ułatwia to świadomy wybór i jest gwarancją doskonałego zakupu.

Telewizory marki Philips
Wprowadził: Philips
Źródło: Philips
Wybór wielkości telewizora zależy od tego, jakie masz potrzeby, preferencji i miejsca, w którym zamierzasz go umieścić. Odpowiednia przekątna ekranu bez wątpienia wpływa na komfort oglądania. Kupując nowy telewizor 32 cale czy inny zwróć uwagę również na format obrazu. Najpopularniejsze formaty to format panoramiczny oraz format tradycyjny. Dodatkowo ważna jest również jego rozdzielczość - im większa rozdzielczość, tym wyraźniejszy obraz wyświetlany jest na ekranie. Od tego parametru zależy jakość tego, co oglądasz, a dokładnie, ile jesteś w stanie zobaczyć szczegółów obrazu.

Istnieje również wiele innych cech jak na przykład jasność, kąt widzenia, czas reakcji matrycy oraz częstotliwość odświeżania, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupu telewizora. Za każdym razem powinien być dobrze zaplanowany, aby zakupiony sprzęt dobrze sprawował się przez lata.

Źródło: Taniomania
2020-01-21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.