W jaki sposób dobrać zabawkę dla dziecka

Oferta producentów zabawek jest ogromna, kuszą barwą i dźwiękiem. Przy tak wielkiej ofercie łatwo się zagubić, a wybór należytej zabawki może okazać się bardzo kłopotliwy. Dać wiarę reklamie, efektownemu designowi, znajomości firmy? Jakie przymioty musi mieć idealna zabawka? Jak widać, wybór tej stosownej wcale nie jest taki prosty.


Dobór odpowiedniej zabawki dla naszego malucha to swego rodzaju proces. Na początek musimy się zastanowić nad celem kupna zabawki. Zadać sobie pytanie: po co kupujemy dziecku daną zabawkę. Czy ma ona zajmować dziecko, w trakcie gdy rodzice są zajęci i bezowocnie pochłaniać jego czas? Czy nieść za sobą możność nauki oraz rozwoju?

Idealna zabawka to taka, która budzi do aktywności. Zabawki masowe zwykle dostarczają maluchowi skończonych rozwiązań oraz czynią je biernym. Najlepszymi zabawkami są te, które poprzez rozrywkę uczą oraz kształtują. Dobrze dobrana zabawka rozwija myślenie logiczne a także przestrzenne, synchronizację, kreatywność, jak również zdolności werbalne. Jeżeli chodzi o dzieci w wieku przedszkolnym uwielbiają one naśladować działania dorosłych. Doskonałym zatem pomysłem może być przykładowo kasa sklepowa zabawka - kasa sklepowa dla dzieci.
zabawka
Wprowadził: VTech
Źródło: VTech


Im prostsza zabawka, tym bardziej budzi do zabawy. Gadżety, które grają, świecą, same się ruszają, są dla dziecka interesujące tylko przez chwilę i błyskawicznie mogą wylądować w kącie. Dobra zabawka otwiera przed maluchem wiele możliwości. Dla przykładu drewniane klocki, które mają nieomal nieograniczoną ilość aranżacji. Kiedy już wiemy, po co nabywamy zabawkę, musimy ją dopasować do wieku oraz upodobań maluszka. Co innego ciekawi bobasa, a co innego przedszkolaka. Powinniśmy także pamiętać, iż pewne zabawki są przeznaczone dla dzieci powyżej pewnego wieku, co łatwo sprawdzimy w oznakowaniach na zapakowaniu.


Również poziom trudności powinien być dopasowany do wieku dziecka, dla jakiego zabawka jest kupowana. Niemowlę nie jest w stanie skoncentrować swojej uwagi dłużej na jednym przedmiocie. Nie zawsze kontroluje swoje ruchy, a świat poznaje przez zmysły. Z tej przyczyny trzeba dobierać zabawki o wyraźnych kolorach, które łatwo przykują spojrzenia dzidziusia. Troszkę większe dzieci, które mogą się już samodzielnie poruszać, szybko wypróbują wytrzymałość swoich zabawek. Ich uwagę natomiast na pewno przykują proste klocki oraz układanki. Istotne, by zabawki miały różnorodne kształty jak też faktury.

Zabawki możemy też kupić w internecie wpisując w wyszukiwarkę sformułowanie: zabawki sklep internetowy - zabawki sklep internetowy.
2018-02-06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.