W jaki sposób powinien wyglądać czas przygotowania do pierwszej komunii świętej, jak dobrze przeżyć ten dzień

Pierwszym ogromnym przeżyciem w życiu ośmiolatków będzie przystąpienie do Komunii Świętej. Zwyczajowo odbywa się ona w jedną z niedzieli w maju, i poprzedza ją okres wielomiesięcznych przygotowań. Przez cały rok drugoklasiści będą się uczyć na lekcjach religii wszystkiego, co będzie im potrzebne, tak żeby dobrze nauczone mogły pierwszy raz w życiu przyjąć komunię. Przez długie lata komunia była przede wszystkim ogromnym duchowym przeżyciem, lecz w pewnej chwili jej główny sens gdzieś się zagubił w pogoni za prezentami i coraz wymyślnymi strojami.
komunia
Wprowadził: Clemens v. Vogelsang
Źródło: http://www.flickr.com
Bo w wielu miejscach komunie są robione tak wystawnie jak wesela, tyle że główni aktorzy i aktorki mają raptem osiem lat. Piękne ale drogie suknie komunijne, drogie upominki i wystawne przyjęcia w restauracjach sprawiły, że cała idea tych chwil, czyli radość z powodu pierwszego przyjęcia do swego serca Pana Jezusa zastąpione zostały strojeniem się przed mszą i czekaniem na coraz bardziej wymyślne upominki, na jakie rodziny przeznaczają czasami naprawdę duże sumy - Aldeko.

Więcej treści

Jakie buty męskie są obecnie bardzo modne i do jakiego ubrania je nosić?

golenie zarostu
Wprowadził: Post Memes
Źródło: http://www.flickr.com
Takie obuwie jak tenisówki zdobyło już niemalże caly świat. Do zakładania takich butów żadnego człowieka nie trzeba długo namawiać. Są niezwykle wygodne oraz nadają się niemal do dowolnego stroju.


Szczęśliwie jednak w coraz większej ilości parafii zapędy takie trochę stopowane przez samych kapłanów. Ostatnio normą stają się takie same stroje dla chłopców i dziewczynek. Rzecz jasna jeśli ktoś ma ubranko po starszym rodzeństwie, to raczej nie kupi nowego, lecz pozostała część dzieci wystąpi dokładnie w takich samych ubiorach. Dzięki takim rozwiązaniom znacznie ograniczone są zapędy dorosłych chcących pokazać się wszelkimi sposobami, przynajmniej jeśli będzie chodzić o sukienkę.


Małe dziewczynki będą przystępować wówczas tak samo ubrane, na włosach mają identyczne wianki komunijne (sprawdź stronę), więc nie będzie problemu, że ktoś mógł sobie pozwolić na sukienkę za półtora tysiąca złotych, a komuś innemu musiała wystarczyć za trzysta. Oczywiście takim sposobem nie wyeliminuje się całej reszty, czyli przyjęcia w restauracji albo kosztownych prezentów - tu jedynie można apelować o rozsądek i umiar rodziców oraz gości - ale przynajmniej w czasie uroczystości wszystkie dzieci będą wyglądać tak samo.
2017-07-18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.