W jaki sposób powinien wyglądać czas przygotowania do pierwszej komunii świętej, jak dobrze przeżyć ten dzień

Pierwszym ogromnym przeżyciem w życiu ośmiolatków będzie przystąpienie do Komunii Świętej. Zwyczajowo odbywa się ona w jedną z niedzieli w maju, i poprzedza ją okres wielomiesięcznych przygotowań. Przez cały rok drugoklasiści będą się uczyć na lekcjach religii wszystkiego, co będzie im potrzebne, tak żeby dobrze nauczone mogły pierwszy raz w życiu przyjąć komunię. Przez długie lata komunia była przede wszystkim ogromnym duchowym przeżyciem, lecz w pewnej chwili jej główny sens gdzieś się zagubił w pogoni za prezentami i coraz wymyślnymi strojami.
komunia
Wprowadził: Clemens v. Vogelsang
Źródło: http://www.flickr.com
Bo w wielu miejscach komunie są robione tak wystawnie jak wesela, tyle że główni aktorzy i aktorki mają raptem osiem lat. Piękne ale drogie suknie komunijne, drogie upominki i wystawne przyjęcia w restauracjach sprawiły, że cała idea tych chwil, czyli radość z powodu pierwszego przyjęcia do swego serca Pana Jezusa zastąpione zostały strojeniem się przed mszą i czekaniem na coraz bardziej wymyślne upominki, na jakie rodziny przeznaczają czasami naprawdę duże sumy - Aldeko.

Więcej treści

Dresscode – normy dotyczące ubioru obowiązujące w pracy.

kucharz przygotowujący posiłek
Wprowadził: Jaume Escofet
Źródło: http://www.flickr.com
Strój ma ogromne znaczenie, i to nie tylko w życiu codziennym, ale również, a być może głównie w miejscu pracy. To w jaki sposób się prezentujemy to nasza wizytówka, bowiem pierwsze wrażenie jest tylko jedno i wypada sprawić, by było ono jak najlepsze. Sporo z nas z pewnością słyszało o czymś takim jak dresscode, czyli zasadach ubioru obowiązujących w miejscu, w którym pracujemy.


Szczęśliwie jednak w coraz większej ilości parafii zapędy takie trochę stopowane przez samych kapłanów. Ostatnio normą stają się takie same stroje dla chłopców i dziewczynek. Rzecz jasna jeśli ktoś ma ubranko po starszym rodzeństwie, to raczej nie kupi nowego, lecz pozostała część dzieci wystąpi dokładnie w takich samych ubiorach. Dzięki takim rozwiązaniom znacznie ograniczone są zapędy dorosłych chcących pokazać się wszelkimi sposobami, przynajmniej jeśli będzie chodzić o sukienkę.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.