W jakiej odzieży na polowanie?

Myślistwo to społeczna służba w ochronie i pomnażaniu dóbr ojczystej przyrody. Aby zagwarantować myśliwym jak najbardziej bezpieczne uprawianie myślistwa, potrzebna jest odzież dopasowana do większości warunków. Nie trzeba chyba nikomu opisywać dyskomfortu jaki odczuwamy po parogodzinnym chodzeniu w mokrych butach czy nieodpowiednio dobranej odzieży. Podane części stroju myśliwego są bardzo ważne. Czym należy się kierować przy zakupach ubrań na polowanie, aby czuć się wygodnie?


myśliwi na polowaniu
Wprowadził: Susan Drury
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejszym okryciem dla myśliwego jest kurtka. Kurtki myśliwskie chronią na polowaniu przed deszczem, śniegiem, zimnem, wiatrem, nie krępuje ruchów a bywa, że ułatwia kamuflaż. Nieprzemakalność, lekkość, wysoka odporność i wiatroszczelność to najbardziej istotne zalety kurtki (bezpłatny dostęp) myśliwskiej. Membrana gwarantuje nam 100 % ochronę przed wodą, natomiast spora ilość funkcjonalnych kieszeni, komfort w czasie polowań na zasiadkę. Ocieplany, odpinany kaptur również powinien zwrócić naszą uwagę. Dobrze, gdy kurtki myśliwskie (kurtki myśliwskie na są „nieszeleszczące”, o czym zwykle jesteśmy poinformowani na metce czy w opisie kurtki. Wykonane z dobrych jakościowo materiałów kurtki są na tyle uniwersalne, że możemy je nosić cały rok. Zatem głównym kryterium przy kupnie kurtki myśliwskiej, powinna być wygoda i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w deszczowe dni, jak i bardziej słoneczne popołudnia.

polowanie
Wprowadził: Fyn Kynd
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o spodnie czy koszule, mamy sporą dowolność – od spodni w kolorach kamuflażowych, przez pełen wachlarz jaśniejszych odcieni i krojów. Możemy zakupić koszule myśliwskie (oferta koszul myśliwskich) w kratę i wizytowe które z całą pewnością nadadzą nam szyku na bardziej oficjalnych myśliwskich wydarzeniach. Do koszuli będzie pasował krawat z myśliwskimi motywami. Interesującym okryciem na koszulę jest kamizelka kamizelki jeździeckie – wełniana na polowanie lub nieco bardziej elegancka na myśliwskie spotkania.

Dobrze dobrane obuwie, w których myśliwy będzie czuł się komfortowo, to to priorytet. Nie chodzi tutaj tylko o wygodę, ale również o bezpieczeństwo. W tej chwili sklepy internetowe oferują buty wodoodporne, jednocześnie dobrze oddychające. Pasjonaci myślistwa znajdą w nich także buty na wiele ważnych okazji, o różnych kolorach i fakturach tkanin.
2021-08-12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.