Wciągające filmy na weekend

Współcześnie jesteśmy zasypywani wielką ilością różnorakich filmów. Niemalże co tydzień kilka produkcji ma swoją premierę. Tak szeroki wybór sprawia, że każdy może oglądać coś, co naprawdę lubi.


ubranko
Źródło: pixabay.com
wichry namiętności
Wprowadził: leonardo samrani
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli wybieramy się do kina, naprawdę możemy zawrotu głowy – propozycja filmów jest przeogromna. Grane są filmy dla dzieci, filmy animowane, filmy szpiegowskie, przygodowe, obyczajowe, historyczne, romantyczne, dosłownie – wszystko. Dawniej było trochę inaczej – oferta była węższa, a do ogólnej świadomości przedostawały się tylko filmy, jakie zdobyły prawdziwe uznanie, jak na przykład Żywot Briana. Dzisiaj o tym decydują nakłady finansowe. Jeżeli producent chce, aby film ulokował się na liście o największej oglądalności, kupuje wiele reklam. W ten sposób mierne filmy są chętnie oglądane. Żywot Briana nie miał tej reklamy, a pomimo tego wiele osób go obejrzało. Czasem filmy są tak lubiane, że po jakimś czasie powstają ich nowsze wersje. Tak powstał film Sekretne okno. Oryginał przez wiele lat był wzorem idealnego thrillera. Pokolenia oglądały go z z emocjami. Johnny Depp jako nowszy bohater może nie sprawdza się w doskonale, lecz ta produkcja i tak zasługuje na uwagę. Sekretne okno sprawdza się w trakcie każdej nocy filmowej- niezapomniane sekretne okno.


Czasami, podobnie jak w przypadku sztucznego rozreklamowania filmu, gdy staje się popularny nie z uwagi na swoje walory ale poprzez pieniądze, film zyskuje popularność w pewien sposób wbrew widzom. Tak było z budzącym ogromne kontrowersje filmem reżyserowanym przez Mela Gibsona. Film Pasja strasznie zantagonizował widzów. Większość z nich twierdziła, że jeśliby wiedzieli, w jakim klimacie utrzymany będzie firm, nigdy by na niego nie poszli. Ta produkcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem jeszcze podczas kręcenia. Reżyser mówił, iż to nie będzie kolejny cukierkowy film o Chrystusie, ale nikt go nie słuchał. Pasja – film – przeszedł wszelkie oczekiwania: widzowie mdleli podczas seansów, wychodzili z kina, wyzywali reżysera. Podobne doświadczenia spotkały twórców kontrowersyjnego filmu z plejadą hollywoodzkich gwiazd. Wichry namiętności to produkcja, która opowiada o zakazanej miłości. To dramat, który nikogo nie zostawia obojętnym. Opłaca się go zobaczyć. To wspaniałe kino, jednak Wichry namiętności to film trudny, skłaniający do refleksji- www.ceneo.pl/118460.
2018-06-09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.