Wielkanoc to wyjątkowe święto, korzystnie spędzic je rodzinnie. Liczy się atmosfera i klimat oraz cudowne ozdoby

Prawdopodobnie wszyscy już nie możemy się doczekać wiosny, momentu, gdy wiosenne kwiaty będą wszędzie, słońce będzie wiało ciepłe promienie, ludzie będą bardziej uśmiechnięci i ogólnie wszystko zacznie być piękniejsze i pozytywniejsze. Przyjście wiosny to również całkowicie wiosenne święto, które jednak w poprzednich latach zdarzało się... śnieżne. Nic to, nawet jeśli tak było to Wielkanoc może być zdecydowanie kwitnąca i wiosenna, dzięki dekoracjom wielkanocnym, które jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie.


Wielkanocne dania pod okiem dietetyka
Wprowadził: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Jeśli więc pragniesz, by twój wielkanocny stół wyglądał ciekawie i elegancko, kolorowe jajeczka, aby faktycznie były pisankami, a nie powszednimi jajkami, ponadto nadzianymi na termokurczliwą folię, to należy postarać się sam to zrobić. Pamiętaj, że ozdoby wielkanocne to dobra zabawa, a dzięki nim Twój dom zdobędzie nieco wiosennego i wielkanocnego klimatu. Rozpocznijmy od stołu, bo stół to najistotniejszy element podczas Wielkanocy.

To przecież miejsce, w którym spotykamy się z całą rodziną podczas odświętnego posiłku, gdzie nie może braknąć święconki z koszyka, prawdziwie tradycyjnych potraw czy regionalnych pyszności. Wielkanocny stół pełny jest różnych symbolicznych elementów, jak gałązki bukszpanu, wiązanki kwiatów czy gałązki wierzby zwane baziami. Co więcej, mamy okazję wyczarować wspaniałe ozdoby, i to bardzo szybko - ((zobacz )).
Osłonka z oplotem z hiacynta wodnego
Wprowadził: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER
Naturalnie, nie ma Wielkanocy bez pisanek, kraszanek, oklejanek i innych dekoracyjnych jaj.

Chcesz wiedzieć więcej z tego ciekawego tematu? Więc dobrze trafiłeś. Po prostu naciśnij to (https://emka-art.pl/komplety-do-chrztu/kwadratowe-z-haftem/) i przenieś się do nowej strony.

Obecnie nieco ułatwiamy sobie zadanie i zamiast prawdziwych pisanek mamy na stole jajka dekorowane w niezbyt przyjemne dekoracje świąteczne z termokurczliwych folii. Przyznajcie, że nie wygląda to dobrze, dosłownie, jakbyśmy zamiast przystroić choinkę na Boże Narodzenie, wsadzili ją w barwną folię.

Tymczasem, zdobienie jajek wcale nie jest takie skomplikowane i nie trwa długo.

Opisywane w tym wpisie tematy Cię zainteresowały? Jeżeli tak, to kliknij ponadto tutaj - to niezwykle użyteczna witryna (https://brilla.com.pl/k/portfele-meskie/) dla miłośników tego typu tematyki.

Oczywiście, malowanie woskiem może okazać się dla Ciebie za trudne. Jeśli tak, są pozostałe pomysły. Najprostszym z nich i z dużą częstotliwością robiony w wielu mieszkaniach są naturalne barwniki. Czyli jedno jajko będzie miało kolor herbaciany, drugie kurkumy, trzecie buraków czy łuski cebuli, a pozostałe czerwonej kapusty. Zobacz, jakie to proste, a ile przy tym świetnej zabawy.
2020-06-15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.