Wybieramy się na polowanie

Łowiectwo, oprócz zręczności i wytrwałości wymaga też przygotowania. Każdy myśliwy powinien być wyposażony w odpowiednie akcesoria i ubranie myśliwskie, dzięki którym wyprawy do lasu okażą się udane.


Myśliwy powinien być przygotowany na każde warunki pogodowe i każde, nawet najcięższe warunki, które mogą napotkać podczas polowania. Nie trzeba nikomu nakreślać nieprzyjemnego uczucia, które odczuwamy po wielogodzinnym spacerze w ciasnych butach czy
ubrania dla myśliwych 4hunters
Wprowadził: Michael Vadon
Źródło: http://www.flickr.com
nieodpowiednio dobranej odzieży. Podane części stroju myśliwego są bardzo ważne na polowaniu.

Zakupów dobrze jest dokonywać w sieci, biorąc pod uwagę większy wybór produktów dostępnych od ręki. Jak dobrać stosowny strój? Ze zrozumiałych względów, istotną rolę odgrywa jakość. Myśliwy spędza często nawet kilka godzin w bezruchu czekając na zwierzynę, z tego powodu konieczna jest przeciwdeszczowa i ciepła kurtka. Zabezpiecza na polowaniu przed złą pogodą, nie ogranicza ruchów i ułatwia kamuflaż. Najlepiej jest, gdy kurtki myśliwskie - np. takie: okrycia wierzchnie dla myśliwych 4hunters - są uszyte z nieszeleszczących tkanin, o czym jesteśmy poinformowani na metce lub w opisie kurtki. Odzież myśliwska to nie tylko kurtka, lecz i trwałe spodnie, bluza, polar myśliwski i obuwie. Pełniące istotną rolę, nie tylko ze względu na wygodę, ale także bezpieczeństwo.

W sklepach myśliwskich znajdziemy również koszule: kraciaste, jednokolorowe i eleganckie które z pewnością dodadzą nam klasy na bardziej oficjalnych myśliwskich wydarzeniach. Do koszuli dobrze jest dobrać krawat z myśliwskimi motywami. Uniwersalnym okryciem może być kamizelka – polarowa na polowanie lub bardziej elegancka na myśliwskie spotkania. Sklepy oferują nawet nowoczesne ubrania myśliwskie, odporne na działanie bakterii odpowiedzialnych za powstawanie naturalnego zapachu człowieka. Wówczas myśliwy jest w stanie podejść bliżej do zwierzęcia. Nie zapominajmy, iż, jedynie dobrej jakości wyposażenie myśliwskie pozwoli czuć się bezpiecznie i czerpać satysfakcję z obcowania z naturą.
2018-02-05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.