Z czego musi się składać mundur harcerski?

Rodzice dzieciaków, które chciałyby przystąpić do harcerzy, niejednokrotnie myślą nad tym, w jaki sposób właściwie skompletować niezbędny strój. Mnóstwo ludzi uważa stroje harcerskie za bardzo monotonne i zupełnie nieoryginalne. W praktyce jednak istnieje mnóstwo różnorodnych dodatków i ciekawych opcji, z których harcerze mogą skorzystać.

Obóz harcerski
Wprowadził: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawą są rzecz jasna odpowiednie koszulki dla harcerzy bądź też bluzy harcerskie oraz spódnica i spodenki. Dziewczęta noszą zwykle komplety w kolorze szarym, zaś chłopcy zielonym. Do ubrania dziewczęcego możemy także dokupić krótkie spodenki w kolorze czarnym. Są to części niezmienne i jednakowe właściwie dla każdego. Aczkolwiek odpowiednio do pogody czy terenu, na którym akurat przebywają harcerze, możemy dopasowywać pozostałe elementy umundurowania. Najczęściej spódnice tudzież krótkie szorty są zastępowane przez wojskowe bojówki w różnorodnych barwach. Wybór kroju czy wzoru w tej sytuacji zależy w głównym stopniu od wymagań i oczekiwań drużyny.

harcerze
Wprowadził: Leslie Science & Nature Center
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając odpowiednie ubrania dla harcerzy należy mieć na uwadze przede wszystkim ich jakość. Materiał, z którego wykonane są poszczególne części ubrania musi być solidny, aby w różnych okolicznościach gwarantować komfort i w żaden sposób nie ograniczać ruchów. Równocześnie powinien być odporny. Jedynie solidnie wykonane ubrania będą gwarantowały wygodę czy satysfakcję z użytkowania munduru.

Więcej treści

Internetowe zakupy – szukając prawdziwych okazji

ciąża
Zakupy online cieszą się tak dużym zainteresowaniem między innymi z uwagi na konkurencyjne ceny. Nabywając w sieci można niemało oszczędzić, toteż z roku na rok coraz więcej rodaków decyduje się na zmianę swoich zwyczajów zakupowych. Naturalnie nie wszystkie sklepy online są atrakcyjne pod względem cen, zatem nie należy się decydować na zakup w pierwszym lepszym sklepie. Dużo lepszym działaniem jest porównywanie ze sobą propozycji różnych sklepów.


Poza odzieżą niezwykle ważne są również odpowiednie buty harcerskie. Podobnie jak w przypadku munduru i w tym przypadku warto mieć na uwadze w głównej mierze wykonanie obuwia. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na kilka innych istotnych spraw. Jedną z nich jest wysoka cholewka, jaka musi wyróżniać buty harcerskie.

Udało nam się przykuć Twoją myśl tym ciekawym wpisem? Fantastycznie. W takim razie namawiamy - kliknij w link pleaser buty i przejdź do następnej witryny po detale.

Ochrania ona kostkę przed skręceniem, a jednocześnie ochrania stopę przed różnego typu uszkodzeniami, gdy harcerz będzie musiał przejść przez nieprzetarty szlak.

Ważna jest również gruba podeszwa, która ogranicza zmęczenie stopy przy długich marszach, w szczególności po nierównym terenie. Bez względu na porę roku, warto jest wybierać buty o pełnej budowie, a jednocześnie stworzone z tworzyw wodoodpornych. Dzięki temu stopy będą maksymalnie chronione w każdych okolicznościach.
2020-01-17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.