Z jakiego powodu kupno sukienki komunijnej bywa dzisiaj nieco kontrowersyjną czynnością

Chociaż do zimy pozostało bądź co bądź całkiem sporo czasu, a wiosna jest jeszcze bardzo daleko, to niektórzy rodzice już rozpoczęli żywiołowe przygotowania do komunijnej ceremonii. Rezerwację sali w restauracji rozsądniej jest nie odkładać na potem. Te bardziej szykowne i równocześnie całkiem tanie lokale z początkiem przyszłego roku mogą być już dawno zarezerwowane, także na uroczystości weselne bądź jubileuszowe. Podobnie rzecz się ma w przypadku garderoby - o dziecięce suknie komunijne bądź chłopięce wdzianka trzeba zatroszczyć się stosunkowo wcześniej, aby potem zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu.
pierwsza komunia święta
Wprowadził: LisaThumann
Źródło: http://www.flickr.com
Na dzień pierwszej komunii uczennice podstawówki czekają z wielkim utęsknieniem. Wtedy otrzymają przecież liczne oraz wartościowe podarunki od rodziców i od zaproszonych gości, a także będą mogły w końcu założyć piękne sukienki. A jak prezentują się te standardowe suknie komunijne? Są bez wątpienia w białym kolorze i z biegiem dekad coraz bardziej zaczynają przypominać suknie weselne lub balowe (poznaj ofertę na alby).

Czujesz, że ten artykuł był zajmujący, ale chcesz więcej wiadomości. Nie wahaj się - najedź na podany link i idź do źródła (https://studioessenza.pl/trychologia).

Z tego też powodu niektóre środowiska zwracają uzasadnioną poniekąd uwagę, że takie suknie powinny być bardziej oszczędne w dodatkach, uszyte bardziej na modłę klasztornych habitów. Z jakiego powodu teraz to jednak z przepychem udekorowane suknie biorą górę nad obowiązującą kiedyś zachowawczością w wyborze garderoby na kościelne uroczystości? Sprawdźmy!


Więcej treści

Salony szyjące suknie ślubne lub suknie komunijne w czasie wiosennym wykonują najwięcej zleceń

Suknie ślubne, inspiracje - Anioły i Demony
Wprowadził: Anna Ciupryk / Fashion Color
Źródło: Dorota Dolińska
Dla wszelkiej kobiety kostium, w którym się prezentuje ma potężne znaczenie. Dziewczynki, gdy są małe śnią o byciu pięknością i eksponują to rzecz jasna przez wygląd. Z tej racji, gdy tylko pokazuje się ewentualność robią cokolwiek, aby prezentować się bajecznie.

Śliczne suknie komunijne mają w przekonaniu rodzicieli uświetnić ten niepowtarzalny dzień. Nie ma potrzeby cofać się do czasów naszych babć i dziadków, tylko iść z duchem czasu oraz wykorzystać surowce i idee kiedyś niedostępne. Poza tym niektórzy rodzice żywo interesują się zagadnieniem mody i pragną, aby wygląd ich pociech w czasie tak istotnych chwil nie odbiegał od europejskich standardów. Z tego też powodu sukienka na ceremonię pierwszej komunii jest czasem skrojona z nietanich surowców, a jej wartość osiąga niebagatelne ceny. Zamożnym ojcom pozostaje zatem życzyć logiki w myśleniu i przypomnieć, że ceremonia ma mieć przede wszystkim charakter modlitewny, a nie tylko pokazowy. Realia życia udowadniają, że nie dla każdego rodzica ta sprawa jest tak oczywista, jak moglibyśmy z pozoru twierdzić.
2021-03-07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.