Zegarki biżuteryjne czy sportowe

Aktualnie na rynku występuje mnóstwo modeli zegarków. Do najbardziej atrakcyjnych zalicza się wzory sportowe oraz biżuteryjne. Decydując się na zakup, trzeba zwrócić uwagę na parę elementów, które pozwolą cieszyć się zegarkiem przez długi czas. Warto zauważyć, że Zegarki damskie, powinny być oceniane według innych parametrów niż Zegarki męskie.

Zegarki sportowe
zegarki fossil

Modele sportowe są w większości przypadków dość masywne, z niemałymi przyciskami ułatwiającymi dostęp do wybranej funkcji nawet podczas dynamicznego ruchu. Paski a ponadto obudowy kopert wykonane są z absorbujących wstrząsy i chroniących przed uderzeniami materiałów typu: guma, silikon, kauczuk lub ze specjalnego tworzywa sztucznego. Tego rodzaju materiały nie uczulają i pozwalają utrzymywać czystość i higienę nawet przy wzmożonym poceniu się podczas intensywnego treningu. W większości występującą w tego rodzaju zegarkach funkcją jest stoper a dodatkowo timer, niemniej jednak w profesjonalnych modelach spotkać można również: pomiar pulsu, wysokościomierz czy również głębokościomierz. Bardzo ważną cechą zegarków sportowych jest wodoszczelność, nie powinna być niższa niż 10ATM czyli 100m. Zwróćmy także uwagę, żeby wskazówki i punkty godzin miały świecącą w ciemności powierzchnię fosforyzującą. Przykładem doskonałych modeli sportowych mogą być Zegarki diesel.

Zegarki biżuteryjne
Opracowane przeważnie z materiałów szlachetnych, wielokrotnie bardzo bogato zdobione. Za te jubilerskie, zrobione w krótkich seriach trzeba dużo zapłacić i wielokrotnie na nie długo czekać, niemniej jednak jest bardzo wiele zegarków znanych modowych marek np: Zegarki dolce gabbana, których obudowy przygotowane są na bazie mosiądzu albo stali szlachetnej, zazwyczaj powlekane srebrem albo złotem. Są niedrogie, o bardzo różnorodnych formach i kolorach. Za uniwersalne traktuje się takie, które posiadają dwa kolory "złoty" i "srebrny" tak zwany "bikolor". Można je nosić do srebrnej jak i do złotej biżuterii. Za każdym razem należy dopytać jakim materiałem pokrywany jest taki zegarek, bowiem rodzaj i grubość powłoki pokrywającej bransoletę i kopertę decydują o jego trwałości i estetyce. Zegarki biżuteryjne z reguły są na bransoletach, forma kształtu jest tu absolutnie dowolna. Taki zegarek przeważnie nosi się okazjonalnie. Nie musi być perfekcyjnie czytelny, nie musi także być odporny na zamoczenie, pył czy wstrząsy. Tego rodzaju zegarki powinny być traktowane jako element uzupełniający biżuterię, nie do noszenia na co dzień! Można nawet powiedzieć, że takie zegarki są traktowane jak biżuteria męska lub damska.
Źródło: Trend shop
Wprowadził: G.S.
2017-07-18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.